معاون سازمان جهادکشاوزی لرستان گفت: آب مهم‌ترین مطالبه مردم استان است.

به گزارش لرستان خبر، مهندس حسین پیرحیاتی در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت که با حضور مشاور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در استان حدود ۲.۷ میلیون تن تلولید محصولات کشاورزی داریم که بدون هیچ فرآوری و به صورت خام وارد بازار می‌شوند.

وی با بیان این‌که حدود ۱۱ درصد آب‌های جاری کشور در استان قرار دارند، افزود: هم‌چنین تنها ۲۳ درصد اراضی استان آبی هستند و این درحالیست که نرم کشوری حدود ۴۲ درصد بوده و آب مهم‌ترین مطالبه مردم است.

پیرحیاتی ادامه داد: در فصل گرم سال ذخیره آبی نداریم و کشت دی‌ماه نیز به آبیاری تکمیلی نیاز دارد. این موضوع مطالبه مردم بوده و در بحث عدالت اجتماعی خواسته بر حق آنان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی لرستان به تنوع ارتفاع ۴۰۰ تا ۴۴۰۰ متری از سطح دریای استان اشاره کرد و گفت: آب و خاک سالم استان باعث شده که برند محصول سالم را داشته باشد و در این زمینه به حداقل مشکلات بربخوریم.

وی تصریح کرد: روی کشاورزی استان می‌توان به عنوان یکی از راه‌های رونق اقتصادی سرمایه‌گذاری کرد و تولیدکننده اگر بداند صادرکننده چه می‌خواهد آن را تولید خواهد کرد.

پیرحیاتی یادآور شد: هنوز یارانه سیب‌زمینی کاران استان پرداخت نشده که باید این موضوع پیگیری شود و نیز برای صادرکنندگان باید مشوق‌های صادراتی درنظر گرفته شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی لرستان افزود: هم‌اکنون بیش از ۵۰ درصد مازاد استان تولید محصول داریم.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات