استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: استان لرستان همچنان از بیکاری رنج می‌برد به‌طوری‌که کمتر خانواده لرستان یک فرد بیکار ندارد و این برای مردم منطقه دردآور است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی کارخانه آهک هیدارته پلدختر که در روستای چم گز شهرستان پلدختر برگزار شد اظهار داشت: شرکت آهک هیدراته پلدختر با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی دولت اجرا می‌شود و هدف از ساخت این کارخانه ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه است.

وی در ارتباط با پروژه‌های دهه فجر بیان کرد: یک هزار و 994 پروژه در استان لرستان افتتاح‌شده که بالغ‌بر دو میلیارد و 89 میلیون تومان برای آن‌ها هزینه شده که از این لحاظ وضعیت مطلوبی داشته‌ایم.

استاندار لرستان به نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی خرم‌آباد از پروژه‌های ارزشمند دولت در لرستان است که بالغ‌بر دو هزار میلیارد تومان از طرف دولت برای آن  سرمایه‌گذاری شده است.

وی بیان کرد:استان لرستان همچنان از بیکاری رنج می‌برد به‌طوری‌که کمتر خانواده لرستان یک فرد بیکار ندارد و این برای مردم منطقه دردآور است.

بازوند خاطرنشان کرد: استان لرستان بیش از 15 سال رتبه نخست بیکاری کشور را داشته علیرغم اینکه قابلیت و ظرفیت‌های خوبی دارد.

استاندار لرستان گفت: حضور بخش خصوصی در لرستان حضور بسیار فقیرانه‌ای است و ما بیشتر به دنبال توسعه توسط دولت بودیم که متأسفانه جوابگو نبوده است.

وی اظهارداشت: در چند سال برای این کار سالانه پنج میلیارد تومان در استان باید سرمایه‌گذاری انجام گیرد که بعد از پنج سال به میانگین کشور برسیم.

بازوند افزود: مردم لرستان خاطره خوشی از کلنگ زنی‌ها ندارند و خیلی از جاها کلنگ زنی تا زمان شروع عملیات پنج سال طول کشیده و از عملیات تا15 سال به طول می‌انجامیده است که این سبب بی‌اعتمادی مردم شده است.

وی عنوان کرد: شرکت آهک هیدارته یکی از پروژه‌های مصوبه هیئت دولت در لرستان است که در اول به‌عنوان احداث  یک سنگ‌بری مدرن بود ولی نهایتاً به علت حضور نداشتن بخش خصوصی به آهک هیدراته رسیدیم و این شرکت یکی از اولین پروژه‌های صنعتی است که در لرستان شکل می‌گیرد.

استاندار لرستان بیان کرد: از سرمایه‌گذار شرکت آهک هیدارته در خواست می‌شود که در اسرع وقت عملیات اجرای این شرکت را شروع کند تا خاطرات کلنگ زنی‌های قبلی برای مردم فراموش شود.

وی  تصریح کرد: از امام‌جمعه، فرماندار و مدیران شهرستان تقاضا دارم تا مشکلات سرمایه‌گذار را حل کنند تا سرمایه‌گذاران بیشتری برای سرمایه‌گذاری در لرستان مشتاق شوند.

بازوند خاطرنشان کرد: بیکاری  با شعار و حرف درست نمی‌شود مگر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چون سرمایه‌گذاری دولت جوابگو نیست.

استاندار لرستان گفت: باید برای بخش خصوصی فرش پهن کنیم و مشکلاتشان را حل و از آن‌ها حمایت کنیم تا سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری بیشتری در لرستان انجام دهند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات