طرح استیضاح شهردار بروجرد با ۷ رأی مخالف و ۶ رأی موافق از مجموع ۱۳ رأی مأخوذه ناکام ماند و شهردار بار دیگر در جایگاه خود برای ادامه فعالیت ابقا شد.

به گزارش لرستان خبر، عصر امروز با حضور 13 تن از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در ابتدا جلسه پرسش از شهردار برگزار شد تا شهردار با پاسخگویی به هفت سؤال مطروحه توسط اعضای شورای شهر نظر مساعد آن‌ها را برای ادامه فعالیت خود جلب کند.

نحوه عملکرد شهردار بروجرد بارها موردنقد اعضای شورای اسلامی شهر قرارگرفته و حتی یک‌بار نیز منجر به استیضاح وی در شورا شد که بارأی اکثریت موافق اعضای شورا در مسئولیت خود ابقا شد اما امروز بار دیگر شهردار بروجرد برای پاسخگویی به سؤالاتی در زمینه حقوق معوقه کارکنان خود و نحوه مدیریت ضعیف و عدم برنامه‌ریزی در انجام اقدامات و عدم رعایت قوانین و مقررات شهرداری‌ها پای میز پاسخگویی به اعضای شورای شهر نشست تا در سخنانی از عملکرد خود دفاع کند.

رکود درآمدی شهرداری بروجرد

منوچهر یوسفی شهردار بروجرد در پاسخ به سؤالی مبنی بر عدم برنامه‌ریزی عملیاتی برای برون‌رفت از وضعیت مالی و حقوقی به‌رغم گذشت سه سال و نیم از عمر شورای چهارم اظهار داشت: باوجود رکود مالی شدید موجود در کشور بحران و مشکلات ناشی از آن بدون برنامه‌ریزی نمی‌توان اقدامات دیگری انجام داد.

وی افزود: در شرایطی که بیشتر شهرداری‌های کشور با میانگین حقوق معوقه سه ماه و نیم مواجه هستند و شهرداری بروجرد با وضعیتی اداره می‌شود که رکود مالی شدید برای این نهاد به وجود آمده و با توجه به اینکه 80 درصد درآمد این نهاد وابسته به صدور پروانه ساختمانی است و در حال حاضر درآمد شهرداری از این محل به علت رکود در ساخت‌وسازهای شهری با کاهش جدی مواجه شده این نهاد تلاش می‌کند معوقات حقوقی خود را پرداخت کند.

شهردار بروجرد عدم توقف اقدامات عمرانی باوجود رکود مالی محسوس را به‌عنوان یکی از موفقیت‌های مدیریت خود بیان کرد و گفت: اقدامات عمرانی در چنین شرایطی حتی یک‌لحظه نیز متوقف نشده و همچون گذشته با پیشرفت قابل‌توجهی در سطح شهر ادامه دارد.

حالا نوبت به این رسیده بود تا شهردار بروجرد از اقدامات عمرانی خود به‌گونه‌ای دیگر دفاع کند و آن‌ها را حاصل مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح خود دانسته و از آن جمله دست روی احداث جاده دسترسی به میدان میوه و تره‌بار و کاهش تصادفات در این محور، احداث نخستین پارک در رینگ جنوبی شهر، پیاده‌روسازی در بخش‌های تازه تأسیس، پل پیامبر اعظم(ص)، اصلاح و چهار بانده کردن هشت کیلومتر از محور کمربندی بروجرد، احداث 80 مغازه در مجتمع حامیان کیش، تکمیل پروژه میدان قیام و خریداری باغ رسولی و افزایش ارزش‌افزوده به هشت میلیارد تومان بگذارد.

پرداخت 80 درصد عیدی کارکنان سازمان‌های شهرداری بروجرد

وی با اشاره به پرداخت معوقات حقوقی کارکنان این نهاد عنوان کرد: تاکنون 80 درصد عیدی کارکنان سازمان‌های مختلف پرداخت‌شده و تا پایان سال حجم قابل‌توجهی از معوقات حقوقی کارکنان این نهاد پرداخت می‌شود که همه این اقدامات با برنامه‌ریزی صورت پذیرفته است.

یوسفی در پاسخ به دومین سؤال مطروحه مبنی بر عدم رعایت قوانین مالی و رعایت تشریفات لازم در معاملات عمده بیان کرد: تشریفات قانونی کاملاً بر اساس آئین‌نامه مربوطه عمل شده حتی در یک مورد که مزایده به ضرر شهرداری بوده با مخالفت فرماندار بروجرد مزایده برگزار شد اما چون به حدنصاب کامل نرسیده مرحله دوم آن نیز قرار است برگزار شود.

دیگر سؤالی که شهردار بروجرد پاسخگوی آن شد، عدم تأخیر در ارائه بودجه پیشنهادی به شورای شهر بود که در این زمینه خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری با تنها چند روز تأخیر به شورای شهر ارائه شد و دفترچه عوارض محلی نیز اعلام‌شده است.

وی با پاسخگویی به دیگر سؤال مبنی بر عدم مشخص بودن صورت‌های مالی شهرداری بروجرد عنوان کرد: تمامی گزارشات کمیسیون عمران و مالی شهرداری بروجرد کاملاً شفاف است و همواره به شورای شهر ارائه‌شده است.

فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم در هاله‌ای از ابهام

شهردار بروجرد در خصوص علت عدم توجه به بند 14 ماده 71 قانون شوراها مبنی بر تصویب معاملات و نظارت بر آن‌ها اعم از خریدوفروش و در خصوص فعالیت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اظهار داشت: این قرارگاه پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری در شورای شهر فعالیت خود در این شهرستان را آغاز کرد و اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های احداث تقاطع غیر هم‌سطح میدان امام نمود پس‌ازآن قراردادی در شورای شهر تنظیم شد و شورا اصل موضوع را مجدداً به رأی گذاشت و آن را رد کرد و فرماندار این مصوبه را مخالف قانون دانست و حاضر به پذیرش آن نشد و درنتیجه این امر سبب عدم پذیرش کمیته تطبیق شده و در حال حاضر نیز فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم در این شهرستان در هاله‌ای از ابهام است.

وی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه نمی‌توان گفت فعالیت قرارگاه متوقف و یا ازسرگیری شود و باید در این قرارداد اعمال‌نظر شود تا توقف و یا ادامه کار قرارگاه مشخص و تعین شود.

در ادامه این جلسه رأی‌گیری در مورد طرح استیضاح شهردار بروجرد انجام شد که اکثریت اعضا موافق طرح استیضاح شهردار بودند و درنتیجه رأی‌گیری برای اجرای استیضاح انجام شد که درنهایت با 7 رأی مخالف و 6 رأی موافق از 13 رأی مأخوذه شهردار بروجرد در جایگاه خود برای ادامه فعالیت ابقا شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات