مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: استان لرستان در راستای مکان‌های تخصصی مانند میدان اسب‌سواری و خانه کشتی با مشکل مواجه است.

به گزارش لرستان خبر، علی یاور عزیز پور ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های زیادی متولی موضوع هستند که در این راستا انتظار می‌رود آسیب‌های اجتماعی استان لرستان را در یک کارگروه مشخص با اعضای مشخصی موردبررسی قرار دهید.

وی به بحث اوقات فراغت جوانان اشاره کرد و افزود: در این راستا بر اساس بررسی‌های انجام‌شده فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان مورد ارزیابی قرارگرفته و درنهایت آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، فرهنگ و ارشاد اسلامی، هلال‌احمر، تبلیغات اسلامی، جهاد دانشگاهی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل بهزیستی به‌عنوان 10 دستگاه برتر اوقات فراغت سال95 معرفی شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان بابیان اینکه استان لرستان درروند اعطا وام قرض‌الحسنه به زوج‌های جوان جز رتبه‌های برتر کشوری قرار دارد عنوان کرد: درگذشته در صف انتظار وام قرض‌الحسنه ازدواج حدود 30 هزار نفر وجود داشت و این در حالی است که صف انتظار استان به کمتر از 16 هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد: مشکلات شهرستان خرم‌آباد عمدتاً در سه حوزه کمبود زیرساخت‌های موردنیاز، کمبود اعتبار هزینه‌ای و مشکل مکان‌های تخصصی مانند میدان اسب‌سواری و خانه کشتی تقسیم‌بندی می‌شوند.

عزیز پور بابیان اینکه سالن ورزشی منطقه گلدشت شهر خرم‌آباد تا شش ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: دو سالن در این مجموعه‌داریم که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد هستند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد مکان‌های ورزشی استان به‌اندازه هیئت‌های ورزشی نیست و گاهی اوقات مجبوریم یک مکان را در اختیار دو یا سه هیئت ورزشی قرار دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: 200 میلیون تومان اعتبارات تعمیرات ورزشی شهر خرم‌آباد است که این میزان تنها صرف کفپوش چند سالن ورزشی می‌شود که این مبلغ با توجه به مکان‌های ورزشی شهرستان که عمدتاً به مرمت و بازسازی رسیده‌اند کم است؛ امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها که رسالت کاری ما است بتوانیم به هیئت‌های ورزشی کمک کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات