فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: آمار رو به گسترش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بروجرد نگران کننده است.

به گزارش لرستان خبر، مجید سوری ظهر امروز در همایش واجب فراموش‌شده با حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر پایگاه‌های مقاومت بسیج این شهرستان با اشاره به اقدامات ارشادی در این شهرستان اظهار داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر در پایگاه‌های این شهرستان به این شکل است که در ابتدا آسیب‌ها و منکرات در حوزه استحفاظی شناسایی‌شده و پس‌ازآن معین می‌شود چه فردی باید امربه‌معروف و نهی از منکر را انجام دهد.

وی مواد مخدر، بدحجابی، ماهواره، شبکه‌های اجتماعی و طلاق را به‌عنوان آسیب‌های مشترک شناسایی‌شده در این شهرستان برشمرد و افزود: بخش دیگری از وظایف شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر توجه و احیاء واجبات فراموش‌شده همچون اقامه نماز و حضور در مساجد است از سویی تجربه ثابت کرده است هرکجا پیوند ناگسستنی بین مردم محل و مساجد برقرار شود وقوع منکرات به حداقل ممکن می‌رسد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد ارشاد محله محور را مهم‌ترین وظیفه این شوراها دانست و بیان کرد: بیشتر شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر توسط روحانیون اداره می‌شوند و ارتباط منطقی بین مساجد و بسیج بهترین فرصتی است که در بستر این شوراها پدید می‌آید که اگر این اتفاق بیفتد منکرات در آن محله وجود نخواهد داشت و یا کم اثر و محدود می‌شود.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی رایج در شهرستان بروجرد عنوان کرد: بخشی از موفقیت‌های دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب مربوط به رواج آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

سوری تصریح کرد: امروز معضل مواد مخدر در برخی محلات شهرستان بروجرد بیداد می‌کند و عاملان فروش و عرضه مواد مخدر در بروجرد بسیار بیشتر از افرادی است که در حال حاضر در زندان این شهرستان به دلیل ارتباط با مواد مخدر توسط دستگاه قضا دستگیرشده‌اند و این آمار رو به افزایش بسیار نگران‌کننده است.

وی با تصریح بر اینکه در حوزه خانواده و آسیبی همچون طلاق زنگ هشدار در این شهرستان به صدا درآمده است، خاطرنشان کرد: چندی پیش آمار و ارقامی از سوی مدیرکل دادگستری لرستان در رابطه با افزایش نرخ طلاق شهرستان بروجرد در رسانه‌ها منتشر شد که این آمار نشان می‌داد نرخ رشد طلاق در این شهرستان بیشتر از شهرهای دیگر استان است و انتشار این آمار با واکنش برخی مسئولان مواجه شد حال‌آنکه آمار طلاق در بروجرد بسیار نگران‌کننده‌تر از این واکنش‌هاست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد بابیان اینکه فروپاشی خانواده و  استحاله از درون از محورهای جنگ نرم دشمن است، گفت: در زمینه امربه‌معروف و نهی از منکر به آسیب‌هایی همچون طلاق و موارد مشابه باید توجه ویژه‌ای شود.

وی رواج بدحجابی در این شهرستان را از دیگر آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: امروز هنگامی‌که در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید این امر احساس می‌شود که شاید در خیابان شهری بی‌دین همچون شهرهای ترکیه قدم می‌زنید و نمود و ظهور بدحجابی در شهرستان بروجرد سبب شده شهر فرزانگان و آیت‌الله‌العظمی بروجردی در نگاه یک تازه‌وارد با این آسیب شناخته شود هرچند باور داریم بدحجابی فراگیر و همه‌گیر نیست و نیاز به ارشاد محله‌ای و کاهش این آسیب است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات