استاندار لرستان:

استاندار لرستان از صدور سومین مجوز واحد سرم‌سازی در استان لرستان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان که در سالن جلسات مدیریت دولتی استان برگزار شد، اظهار داشت: وزیر نیرو رشد بسیار خوبی به اعتبارات حوزه آب منطقه‌ای در لرستان داد به‌طوری‌که در 3 سال 3 سد در استان لرستان به بهره‌برداری رسید از طرفی عملیات اجرای یک سد نیز شروع و موافقت اجرای دو 2 متوقف‌شده استان‌(‌سد بختیاری و معشوره) اخذ شد.

وی به چالش‌های حوزه آب در سطح کشور اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه استان لرستان در بحث آب مشکل دارد، کویر مرکزی کشور نیز با چالش جدی آب مواجه است و اگر دولت و وزرت نیرو فکری برای کویر مرکزی نکند شاید در 80 سال آینده این بخش با چالش‌های بسیار جدی مواجه شوند.

استاندار لرستان عنوان کرد: بارها این ادعا را داشته‌ایم که لرستان، استان ثروتمندی است و خدا ثروت بزرگی به ما داده است اما برخی دوست دارند بگویند محروم هستیم درصورتی‌که شاید استان کمتر توسعه‌یافته باشیم اما هرگز محروم نیستیم.

وی بیان کرد:  اینکه ما نمی‌توانیم از نعمت‌های خدادادی استفاده کنیم تقصیر استان نیست بلکه تقصیر مدیران است که نتوانسته‌اند برنامه‌ریزی دقیقی ارائه دهند از طرفی باید گفت ثروت‌های بزرگی در استان وجود دارد اما نتوانستیم مردم را به روی این ثروت‌ها جمع کنیم بلکه در بدبینانه‌ترین حالت مردم را روی نداشته‌های خود جمع کرده‌ایم پس اگر مردم روی این ثروت تجمیع کنند شاید نیازی به ثروت‌های دیگر نداشته باشیم.

بازوند وجود 2 هزار و 500 کیلومتر رودخانه و آبراهه در لرستان را یک سرمایه بسیار بزرگ برای استان دانست و گفت: علی‌رغم اینکه استان لرستان تولید آب زیادی دارد اما یکی از چالش‌های استان تأمین آب برای سرمایه‌گذار در استان است که انتظار می‌رود متولیان امر در بحث تخصیص آب استان تجدیدنظر کنند.

وی آب را یک سرمایه بزرگ برای مردم استان دانست و اظهار داشت: برای مهیاکردن این سرمایه در طول برنامه ششم نیازمند هزار میلیارد سرمایه‌گذاری هستیم.

استاندار لرستان به ظرفیت‌های نفتی، گازی و گردشگری استان اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود آب همچنان سرمایه مهمی است و به دلیل داشتن آب کافی بوده که سومین مجوز واحد سرم‌سازی را در لرستان صادرشده است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات