بیمارستان صحرایی شهید هوشنگ الهیاری نوزدهم بهمن‌ماه ۹۵ در روستای سراب حمام پلدختر برپا شد.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ نبی اله شمس بیرانوند مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر بیمارستان صحرایی شهید هوشنگ الهیاری از نوزدهم بهمن‌ماه 95 در روستای سراب حمام پلدختر به مدت پنج روز برپاشده است.

سرهنگ نبی اله شمس بیرانوند مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر بیمارستان صحرایی شهید هوشنگ الهیاری از نوزدهم بهمن‌ماه 95 در روستای سراب حمام پلدختر به مدت پنج روز برپاشده است.

وی با اشاره به خدمات پزشکی و پیراپزشکی در این بیمارستان صحرایی افزود: روزانه حدود22 تا متخصص، فوق تخصص در این بیمارستان حضور پیدا می‌کنند از طرفی 12 پزشک عمومی و دندان‌پزشک نیز حضور دارند و علاوه بر یونیت‌های که در اینجا هست سه یونیت دستگاه شنوایی و بیناسنجی،ارتپوگرافی، سونوگرافی، خدمات مامایی، خدمات پرستاری، اتاق عمل که داخل سازه‌های چادری که دارای ICU و مکان بستری است مهیا شده است.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان بابیان اینکه این بیمارستان صحرایی شامل پیش بیمارستان، بیمارستان، و یک پاراکلنیک است عنوان کرد: ازآنجاکه برخی از پزشکان متخصص در شهرستان پلدختر حضور ندارد پیش‌بینی می‌شود روزانه به هزار و 500 تا دو هزار نفر بیش از 40 هزار نوع خدمت ارائه شود.

وی گفت: این بیمارستان صحرایی از دو لحاظ حائز اهمیت است نخست اینکه برای حوادث غیرمترقبه در استان آمادگی پیدا می‌کنیم و دوم اینکه پزشکان آماده پیدا می‌کنند تا با کمترین امکانات در شرایط دشوار و پرازدحام بتوانند بیشترین خدمت را ارائه دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات