نماینده ولی فقیه در لرستان:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: زندگی عشایر احتیاجی به بیگانه ندارد و عشایر همواره دست رد به سینه بیگانه زده‌اند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی عصر امروز در همایش بزرگ ایلات و عشایر لرستان که در روستای قلعه رزه برگزار شد اظهار داشت: عشایر اولین گروهی بودند که با انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری ایران بعد از امام خوشحال شدند و این نشان از ارادت عشایر به اسلام، انقلاب و مقام معظم رهبری است.

وی به دفاع عشایر از انقلاب اسلامی اشاره و افزود: آنها از انقلاب چیزی درخواست نکردند و خواسته‌ای نداشتند اما با تمام وجودشان از انقلاب اسلامی و رهبری دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به رشادت‌ها عشایر در دفاع از انقلاب اشاره و بیان کرد: وقتی‌ جنگ تحمیلی آغاز شد و صدام دیوانه به کشور ما حمله کرد 17 روز بعد از آغاز جنگ 60 نفر از عشایر لرستان در آبادان حاضر شدند و مدت یک ماه در کنار نیروهای نظامی علیه رژیم متجاوز بعثی جنگیدند.

وی عنوان کرد: عشایر با همین تفنگ‌هایی که در دستشان است به دفاع از ایران اسلامی پرداختند و در جنگ و رزم از تفنگ و فشنگ دولت هم استفاده نکردند و با سلاح خودشان جنگیدند و جان خودشان را تقدیم انقلاب کردند.

میرعمادی تصریح کرد:هیچ کجای دنیا چنین نیروهای پر افتخاری را پیدا نمی‌کنید که اینچنین به دفاع از انقلاب و نظام و ولایت اهتمام داشته باشد؛ حضور عشایر در صحنه‌های انقلاب اسلامی دیدنی است و این نشانه ایمان قوی عشایر بوده و ایمان و شهامت عشایر دیدنی است.

نماینده ولی فقیه درلرستان گفت: بهار انقلاب اسلامی ایران  نوید بخش آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است  و پیروزی انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل بوده است؛ پیروزی انقلاب اسلامی معجزه بزرگی بود که در عصر حاضر به رهبری امام خمینی(ره) و حضور گاهانه و مردم در صحنه شکل گرفت؛ انقلابی که همه اقشار مردم در آن نقش فعالی داشتند.

وی به ویژگی های انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: اتحاد هماهنگی و انسجام مردم ایران از جمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران است وهمه اقشار مردم در انقلاب حضور فعالی داشتند و اینکه یک قشر حضورش ارزشمند است و امام خمینی (ره) به حضور این قشر اهمیت قائل بوده است و آن قشر عشایر قهرمان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: در سال 42 وقتی که امام نهضت را آغاز کرد اولین قدرتی را که به رخ رژیم شاهنشاهی کشید قدرت عشایر بود و به رژیم شاه گفتند که به عشایر می‌گویم که شما را  از کشور بیرون کنند.

وی عنوان کرد: تکیه امام بر قدرت عشایر و تکیه بر این قشر اصیل و غیور، دلیر و شجاع نشانه عظمت حضور عشایر در انقلاب اسلامی است.

میر عمادی تصریح کرد: کسانی که مسائل سیاسی را درک می‌کنند معتقدند که عشایر یک قشر مومن، انقلابی و غیور پا به میدان برای دفاع از دین همواره در صحنه داشته و دارند؛ عشایر یک قدرت توانمندی است که همواره حامی اسلام و ولایت بوده و پر سودترین و پر نهضت ترین قشر در اقتصاد جامعه اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: زندگی عشایر احتیاجی به بیگانه ندارد و عشایر همواره دست رد  به سینه بیگانه زده اند؛ از مشروطه و قبل از آن در دوره قاجار هیچگاه با بیگانه سازش نداشته و همواره مخالف بیگانگان بودند؛ در زندگی عشایر استقلال وجود دارد و عشایر به تمام معنا به خودشان وابسته‌اند و این روشی است که در اقتصاد مقاومتی دنبال کنیم.

میرعمادی عنوان کرد: معرفی اسلام نان به دنیا،عزت و عظمت بخشیدن استقلال همه جانبه به ملت و خدمات اقتصادی، اجتماعی از جمله دستاوردهای انقلاب است که با هیچ دوره زمانی قابل مقایسه نیست.

وی افزود :مقام معظم رهبری به بنیاد برکت دستور داده است که مشکلات منطقه تخت چان پلدختر را هر چه سریع‌تر بر طرف کند که بنیاد برکت برای روستای تخت چان 25 میلیارد ریال اعتبار برای برق رسانی جاده، خانه عالم و آبرسانی اختصاص داده است و این حساسیت مقام معظم رهبری را نسبت به عشایر نشان می دهد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات