رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدخترگفت: در سال جاری به طور کلی به 440 نفر از افراد محروم کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدختر مبلع 9 میلیارد و 390 میلیون ریال جهیزیه پرداخت شد.

به گزارش لرستان خبر، نبی اله ناظری در مراسم اهدای جهیزیه با بیان این که کمک های نقدی برای هر نفر 20 میلیون ریال بوده است افزود: از این تعداد 276 نوعروس با اعتبار 5 میلیارد و 220 میلیون ریال جهیزیه را به صورت نقد و کمک بلا عوض دریافت کردند.
وی گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، 128 نوعروس مددجو زیر پوشش این نهاد جهیزیه دریافت کردند . 
وی افزود: برای این تعداد جهیزیه مبلغ سه میلیارد و 780 میلیون ریال هزینه شده به گونه ای که هر جهیزیه 30 میلیون ریال می باشد. 
وی گفت: اقلام جهیزیه اهدایی 15 قلم کالا شامل یخچال ، تلویزیون ، فرش ، پتو و غیره می باشد که بیشتر آنها را سپاه پاسدران با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) تهیه و تامین کرده است . 
رئیس کمیته امداد پلدختر هدف از اهدای جهیزیه را کمک به تامین معیشت زوج های جوان مددجو و تهیه کردن وسایل اولیه زندگی و تشویق ازدواج آسان در آغاز زندگی مشترک آنها عنوان کرد. 
امام جمعه پلدختر گفت:کمیته امداد یادگاری ارزشمند از حضرت امام راحل و ادامه دهنده سیره انبیا و اهل بیت (ع) است که در جهت کمک به قشر محروم و مستضعف جامعه فعالیت می کند . 
حجت الاسلام محمد سوری افزود: انقلاب اسلامی متعلق به محرومان و فقرا است و باید قشرهای آسیب دیده و نیازمند جامعه مورد حمایت قرار گیرند که وظیفه کمیته امداد فعالیت و خدمت در این راستا است . 
وی بر لزوم رسیدگی بیشتر به محرومان و نیازمندان جامعه تاکید کرد و گفت: کمیته امداد تا کنون در جهت خدمت رسانی به اقشار محروم اقدامات ارزشمندی انجام داده و احساس مسوولیت در قبال نیازمندان نشانه انسانیت و حس انسان دوستی و تقوی است . 
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت های کمیته امداد در راستای توانمند سازی و محرومیت زدایی خانواده های نیازمند و بی سرپرست جامعه است و خدمت در این نهاد موهبتی الهی و ارزشمند می باشد . 
سیدحمیدرضا کاظمی افزود: تلاش در راستای توانمند سازی خانواده های نیازمند زیر پوشش کمیته امداد نقش بسیار مهمی در استقلال و خارج کردن آنها از چرغه حمایتی این نهاد دارد . 
وی گفت: بنابر این با ایجاد اشتغال و ارایه آموزش های مهارتی استقلال اقتصادی این قشر محقق می شود که همکاری و همراهی خیرین و مشارکت های مردمی و همگانی می تواند مشکلات آنها را کاهش دهد و در رفع محرومیت ها تاثیر گذار است.

 

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات