مرکز بهداشتی درمانی زنده یاد اله داد سالاری با حضور دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش لرستان خبر ،در این مراسم که در دهه مبارک فجر برگزار شد، علاوه بر نماینده مردم در مجلس، سرپرست و جمعی از پرسنل مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد، سیروس بیرانوند بخشدار مرکزی و اهالی منطقه نیز حضور داشتند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه ی این مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه فجر، از زحمات کارکنان مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد تشکر کرد. دکتر محمد بیرانوندی همچنین در این مراسم بهره مندی مردم از امکانات بهداشتی کامل را مطالبه ای به حق دانست و گفت: باید تمام تلاش مسئولین فراهم سازی بستری باشد که همه ی مردم از دور افتاده ترین روستاها تا مرکز شهرخرم آباد از امکانات بهداشتی برابر بهره مند شوند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد نیز ضمن تشکر از نماینده مردم در مجلس افتتاح مرکز بهداشتی درمانی روستایی زنده یاد اله داد سالاری را دستاوردی مهم برای مردم منطقه پشته جزایری و روستای سراب یاس عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در مملکت ما خود مردم برای ارتقا امکانات بهداشتی همواره پیش قدم بوده و هستند. دکتر محمد بیرانوند در ادامه با تشکر از خانواده سالاری ابراز داشت: ساختمان اهدایی خانواده ی زنده یاد سالاری بستر مناسبی را برای ما فراهم ساخت تا بتوانیم با تجهیز آن به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خدمات بهتری را به مردم منطقه ارائه دهیم. وی عنوان کرد: مردم منطقه پشته جزایری و روستاهای تابعه از جمله سراب یاس قبل از این برای دسترسی به پزشک خانواده و سایر مراقبت های ارجاعی از خانه بهداشت ناچار بودند مسافت زیادی را تا خیابان طیب طی کنند. بیرانوند افزود: با وجود این مرکز دیگر نیازی به ارجاع نیست و پزشکان و کارشناسان بهداشتی در دسترس مردم قرار دارند.
مرکز بهداشتی درمانی روستایی زنده یاد اله داد سالاری در ساختمان اهدایی خانواده سالاری به مساحت 700 متر مربع در روستای سراب یاس افتتاح شد. این مرکز جهت پوشش خدمات بهداشتی درمانی منطقه ی پشته جزایری و روستاهای تابعه که جمعیتی بالغ بر 6000 نفر می باشند، راه اندازی شده است. در این مرکز خدماتی از جمله پزشکی، مامایی و بهداشت خانواده، بهداشت محیط و حرفه ای، بهداشت مبارزه با بیماریهای واگیر و غیر واگیر و بهداشت روان ارائه می شود.

 

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات