مدیرکل ورزش و جوانان لرستان:

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: اخیرا ۲ سرمایه‌گذار برای نخستین بار در بخش خصوصی ورود پیدا کرده و حدود ۴ میلیارد تومان در ‌ارتباط‌ با توسعه زیرساخت‌های ورزش استان لرستان سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش لرستان خبر، علی یاور عزیزپور عصر امروز در نشست خبری مسئولان حوزه ورزش و جوانان با خبرگان ورزش استان که در سالن جلسات ورزش و جوانان لرستان برگزار شد اظهار داشت:  فضاهای ورزشی باید به گونه‌ای باشند که عموم افراد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته 3 زمین چمن مصنوعی در استان لرستان افتتاح شده است افزود: همچنین در استان لرستان یک سالن سقف کوتاه، یک سالن چند منطوره و  استخر شهرستان پلدختر در روزهای آینده توسط ورزیر ورزش افتتاح می‌شود.

عزیزپور با بیان اینکه استخر شهرستان پلدختر حدود 10 سال 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشت عنوان کرد:  این استخر سردآبی بود که اکنون به یک استخر کاملا مجهز بنا بر چینش استاندارد تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه ورزش و جوانان استان لرستان 4 وسیله نقلیه داشت، بیان کرد: این در حالیست که اکنون 5 دستگاه نقلیه جدید را خریداری کرده و 39 نفر نیروی جدید نیز در این دستگاه استخدام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: در استان لرستان بخش خصوصی کم ورود پیدا کرده‌اند و این در حالیست که اخیرا 2 سرمایه‌گذار برای اولین بار در بخش خصوصی ورود پیدا کرده و حدود 4 میلیارد تومان در رابطه با توسعه زیرساخت‌های ورزش استان لرستان سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی تصریح کرد: در سال 86 اسناد و مدارک رسمی  میدان اسب‌دوانی خرم آباد را به کسی داده‌اند و پس از 8 سال فاصله موضوع را دنبال کرده ایم تا سند را پس بگیریم که خوشبختانه ادامه این کار را شروع کرده‌ایم و زمین میدان اسب سواری که محیطی غیر قابل استفاده بود را احیا کرده‌ایم و بالغ بر 200 میلیون تومان برای این فضا هزینه کرده‌ایم و در این راستا زمین این فضا را تسطیح کرده و باند آن را به 23 متر توسعه داده ایم.

عزیزپور خاطر نشان کرد: فضای میدان اسب‌سواری شهرستان خرم آباد آماده برگزاری مسابقات اسب دوانی است که با حضور وزیر ورزش که تا پایان بهمن ماه در استان حضور می‌یابند اسب سواران استان لرستان در این میدان رژه خوبی برگزار می‌کنند.

وی اظهار داشت: ممکن است در آینده دور از نظر محیط زیستی اجازه ندهند محل پانسیون اسب در شهر باشد که در این راستا پانسیون اسب‌ها را به خارج از شهر انتقال داده و نتیجه این شد که میدان اسب دوانی فقط محل مسابقان ورزشی است.

 مدیرکل ورزش و جوانان لرستان افزود: از پیست اسب دوانی شهر خرم آباد 4 کاربری ورزشی دیگر از قبیل میدان گلف، مسیر اتومبیل فیلمبرداری و همچنین به عنوان پیست دوچرخه سواری استفاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: در سالن ورزشی کمالوند شهر خرم‌آباد 23 مکان ورزشی جانمایی شده که تاکنون 3 فضا تکمیل شده و 3 فضای دیگر در دست ساخت است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات