در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ،کلنگ برق رسانی به امامزاده احمد پلدختر به زمین زده شد.

به گزارش لرستان خبر، فریدون خودنیا مدیر عامل شرکت توزیع برق استان لرستان در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار بیان روز اظهار داشت:پروژه برق رسانی امام زاده احمد به عنوان یکی از مهمترین اماکن مذهبی گردش پذیر استان طی 44ماهه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اجرایی کردن این پروژه 12کیلومتر شبکه نیاز است بیان کرد:8.5کیلومتر از زمین مسطح و مابقی آن از طریق دکل های63کیلوولت و با طراحی ویژه انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد:در برنامه ریزی شرکت توزیع برق،امسال پروژه های معنویی هم در کنار دیپر پروژه های عمرانی لرستان تعریف شده است که برق رسانی به امامزاده احمد پلدختر یکی از این طرح های معنویی است.

خودنیا تصریح کرد:امسال شرکت توزیع برق کار برق رسانی به امام زادگان در شهرهای ازنا،الیگودرز،ابوحنیفه در منطقه رازان ،سیدعلی دره سید و سید سهل الدین پلدختر انجام داده است.

 امام جمعه پلدختردر این مراسم با تبریک ایام الله دهه فجر گفت:این گونه فعالیت ها از دوجنبه که روستا مولد اقتصاد مقاومتی و مناطق روستایی هم می توانند از این خدمات به صورت برابر استفاده کنند حائز اهمیت است.

حجت الاسلام محمد سوری با اشاره به فرموده رهبر انقلاب ،امام زادگان قطب فرهنگی محسوب می شوند عنوان کرد:این اماکن مذهبیخط مقدم کارهای فرهنگی هستند و در هر منطقه ای که مساجد و امام زادگان باشند ،آسیب و تهاجم فرهنگی در آن مناطق کم است.

وی با تاکید بر خدمات رسانی به امام زادگان به عنوان ملجاء وپناه مردم یادآورشد: امامزاده احمد پلدختر از جمله امامزادگان زائر پذیر استان که  مردم از استان های همجوار همچون کرمانشاه،ایلام،خوزستان،لرستان و ...برای زیارت به این مکان می آیند.

انتهای پیام/

منبع: بیان روز

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات