نماینده مردم الیگودرز:

محمد خدابخشی گفت :متاسفانه در سالهای گذشته عده ای با اقدامات ساختار شکنانه فرصتهای لازم را جهت احداث زیر ساختها از دست داده اند که این امرسبب ایجاد مشکلات و افزایش بیکاری در شهرستان الیگودرز شده است.

به گزارش لرستان خبر، دکتر محمد خدا بخشی نماینده مردم الیگودرز ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت:  ایران بدلیل وجود  انقلاب اسلامی که از درون مردم سرچشمه گرفته از امن ترین کشورهای منطقه است والهام بخش برای جهان اسلام والگویی برای آزادیخواهان جهان است.

 

وی ضمن مقایسه شرایط کشوردر همه حوزه ها در قبل وبعد از انقلاباسلامی افزود : در طول تاریخ انقلاب خدمات ارزشمندی در تمامی حوزه ها به مردم ارائه شده  و همچنان ادامه خواهد داشت.

 

وی با به اقدامات  اخیر در حوزه بهداشت ودرمان اشاره نمود و گفت: راه اندازی اورژانس هوایی در الیگودرز بعنوان سومین شهر در کشور ،راه اندازی کلینیک جراحی مغز و اعصاب و اختصاص پنج دستگاه آمبولانس و جذب پزشکان متخصص وفعالیت 29 متخصص در شهرستان واخذ مجوز فعالیت  پنج رشته در دانشکده پرستاری ، راه اندازس ام آری ای و سی تی اسکن در روزهای آینده  و... از مهمترین این اقدامات  می باشد.   

 

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : اقدامات اولیه احداث جاده الیگودرز به مسجد سلیمان به عنوان یکی از راههای اصلی که اقدامات جهت تخصیص اعتبارات اولیه انجام شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود همچنین برای جاده دسترسی روستای بزنوید به امامزاده محمد بن حسن (ع) وتوسعه گردشگری پیمانکار انتخاب شده ودر حال تجهیز کارگاه می باشد.

 

خدابخشی مهمترین دلیل بیکاری را درالیگودرز عدم وجود زیرساختها دانست و گفت : متاسفانه به دلیل عدم زیر ساختهای لازم در شهرستان ،الیگودرز  در استان لرستان در این خصوص  رتبه هشتم دارد و فرصتهایی که در گذشته برای مردم ایجاد شده متاسفانه عده ای بجای استفاده از این فرصتها  اقدامات ساختار شکنانه انجام داده اند و هم اکنون شاهد افزایش بیکاری و  مشکلات زیادی برای ایجاد اشتغال زایی در شهرستان  هستیم .

 

نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت : عملیات اجرایی مجتمع کشت وصنعت روستای سور وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی  جهت اشتغال زایی آغاز شده و همچنین جهت سرمایه گذاری 500میلیاردی چینی ها  جهت راه اندازی کارخانه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم  رایزنیها انجام شده است .

 

خدابخشی به خدمات حوزه  کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت :احداث شبکه های فرعی سد حوضیان وخان آباد، دعوت از دو بانک برای توسعه گردشگری  و راه اندازی دهکده گردشگری در سد حوضیان و همچنین احداث گلخانه در روستای گایکان ،راه اندازی صندوق حمایت از کشاورزان از مهمترین این اقدامات می باشد.

 

وی در ادامه بیان کرد: با برگزاری جلسات با وزارت کشور و سازمان مالیاتی کمک مالی 750میلیون تومان ،مجوز چندین دستگاههای  ماشین آلات  سنگین ،مجوز سهمیه قیر ومجوز کمک  500میلیون تومانی برای راه اندازی رستوران گردان  از جمله این اقدامات در حوزه شهری می باشد .

 

رییس کمیسیون دیوان محاسبات مجلس در خصوص پروژه ملی راه آهن الیگودرز نیز افزود : سال گذشته اعتبار پروژه  راه آهن الیگودرز 3میلیارد و 600میلیون تومان بود که کمتراز این میزان به شهرستان  اختصاص داده شد ولی در سال 96 با افزایش حدود  7برابری اعتباراین پروژه  به  22میلیارد تومان خواهد رسید .

 

نماینده البگودرز اضافه کرد :عملیات جاده چهار بانده الیگودرز به خمین با رفع نقاط حادثه خیز سال آینده  زیر بار ترافیکی خواهد رفت وبرای پروژه  الیگودرز به داران نیز  پیمانکار انتخاب شده  تا در سال آینده به بهره برداری برسد.

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی یاد آور شد : پیگیرهای لازم جهت احداث  پالایشگاه در الیگودرز انجام شده ولی  شرکای اصفهانی  پشیمان شدند ولی پیگریها جهت احداث آن ادامه خواهد داشت  وقطعا  در سالهای آینده پیگیریهای بیشتری جهت اشتغال زایی  انجام خواهم داد.

 

انتهای پیام/

منبع :هیجار

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات