رییس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد:

به گزارش لرستان خبر، اشرف چگنی امروز اظهار داشت: به منظور حل مشکلات شهرداری و به دنبال آن توسعه خدمات به شهروندان نیازمند مشارکت فعال بخش خصوصی هستیم.

وی گفت: بروجرد اگر چه شهرستانی صنعتی نیست، اما از ظرفیت‎های بسیار مطلوبی در حوزه گردشگری برخوردار است، بر این اساس باید از پتانسیل‌های موجود در جهت درآمدزایی و توسعه شهری استفاده کنیم.

رییس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد عنوان کرد: با هدف توسعه گردشگری طرح‎های پارک مینیاتوری، باغ گل محمدی، پارک ملی و کمپ گردشگری در شورای اسلامی شهر بروجرد مطرح شده است، اما با توجه به اینکه زمین و نه بودجه‎ای برای اجرای این طرح‎ها وجود ندارد، در این حوزه‎ها باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اقدام کرد.

چگنی با اشاره به اینکه شهرداری‎ها با پشتوانه غنی مردمی جزو ثروتمندترین نهادهای شهری محسوب می‎شوند، بیان کرد: باید از این ظرفیت در جهت ایجاد درآمد پایدار بهره برد.

وی افزود: طی سال‎های اخیر فعالیت‎های قابل قبولی در حوزه عمران شهری در بروجرد انجام شده است، البته مشارکت فعال بخش خصوصی می‎تواند، شهرداری را در سرعت‎ بخشیدن به اجرای طرح‎های درآمدزا و خدمات‎رسان کمک کند.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‎های شورای شهر بروجرد اشاره و اظهار کرد: از مشکلاتی که با همت شورای شهر بروجرد مرتفع شده است، می‎توان به واگذاری برخی امور به سازمان‎های شهرداری و کوتاه کردن دست پیمانکاران در اجرای پروژه‎ها اشاره کرد.

چگنی با اشاره به خدمات سازمان زیباسازی شهرداری بروجرد گفت: زمانی این سازمان حتی برای رنگ‎آمیزی جداول بودجه‎ای نداشت، حال آنکه در سال جاری بیش از 500 تابلو را در شهر تعویض کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین استفاده از آسفالت تولیدی شهرداری بروجرد در اجرای پروژه‎های  عمرانی و ممانعت از ورود غیر ضروری پیمانکاران وجلوگیری از تغییر کاربری‎ها و ساخت و سازهای غیرمجاز از دیگر خدمات شورای اسلامی شهر بروجرد به شمار می‎روند.

رییس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: در صورتیکه هر یک از سازمان‎های شهرداری بروجرد منابع درآمدی را از محل ظرفیت‎های بالقوه موجود در بطن فعالیت کاری خود ایجاد کنند، دیگر برای انجام هرگونه وظایف کاری حتی پرداخت حقوق نیروهای زیر مجموعه خود متکی به شهرداری نیستند.

چگنی ادامه داد: تحقق این مهم در گرو عملیاتی کردن طرح و ایده‎های خلاقانه با هدف تعریف منابع درآمدزایی برای هر یک از سازمان‎های زیر مجموعه شهرداری بروجرد است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات