چند خبر کوتاه

عناوین

  1. بیش از ۲۲ نقطه پرتصادف در سطح محورهای مواصلاتی لرستان اصلاح می‌شود
  2. راه ارتباطی ۳۷ روستای الیگودرز همچنان مسدود است‌
  3. لرستانی‌ها در مسابقه نامه‌‌نگاری جهانی شرکت کنند

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان:

بیش از ۲۲ نقطه پرتصادف در سطح محورهای مواصلاتی لرستان اصلاح می‌شود

به گزارش لرستان خبر، علی زندی‌فر با اشاره به استفاده از فناوری‌های نوین برای افزایش ایمنی راه‌ها در لرستان، اظهار داشت: به زودی اجرای خط سرد دوجزئی برای اولین بار در کشور، در استان لرستان عملیاتی خواهد شد که نقش مهمی در افزایش ایمنی راه‌ها خواهد داشت.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی، افزود: با توجه به اینکه استان لرستان یکی از پرجاذبه‌ترین استانها در بحث مناطق طبیعی، باستانی و گردشگری است تا قبل از ایام نوروز اطلاع‌رسانی جامع و دقیق مناطق گردشگری با نصب تابلو در سطح محورهای مواصلاتی لرستان انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: برای نوروز 96، آسفالت، لکه‌گیری، پر کردن چاله‌ها، به روزرسانی علایم و تابلوها و روشنایی راه‌ها، زیباسازی و بهسازی مبلمان جاده‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اولین کارخانه قیر امولسیون(سازگار با محیط زیست) استان لرستان در روستای چم‌قرق خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید، همچنین کلنگ‌زنی ساختمان جدید قرارگاه پلیس راه نیز انجام شد.

زندی‌فر با اشاره به برنامه آشکارسازی تمام نقاط و مقاطع پرتصادف استان، خاطرنشان کرد: در این راستا، مبنای برنامه‌ریزی را بر حذف حداقل دو نقطه پرتصادف در هر شهرستان قرار داده‌ایم.

وی بیان کرد: تا پایان سال 95 بیش از 22 نقطه پرتصادف در سطح محورهای مواصلاتی استان لرستان حذف و اصلاح خواهند شد.

انتهای پیام/

 

بخشدار بخش بشارت الیگودرز:

راه ارتباطی ۳۷ روستای الیگودرز همچنان مسدود است‌

به گزارش لرستان خبر، اصغر قهرمانی  اظهار داشت: روز گذشته براثر بارش برف راه ارتباطی 57 روستای بخش بشارت الیگودرز مسدود شد که با تلاش نیروهای راهداری تاکنون راه ارتباطی 20 روستا بازگشایی‌شده است.

وی بابیان اینکه راه ارتباطی30 روستا نیز تا غروب امروز بازگشایی می‌شود افزود: راه ارتباطی مابقی روستاها به علت پراکنده بودن فردا بازگشایی می‌شود.

بخشدار بخش بشارت الیگودرز عنوان کرد: محور بخش بشارت به الیگودرز نیز روز گذشته مسدود و حدود 9 دستگاه خودرو گرفتار برف و کولاک شدند که با تلاش نیروهای راهداری این محور بلافاصله بازگشایی شد.

وی با اشاره به اینکه 20 مسافر نیز در گردنه پرچل این شهرستان گرفتار برف و کولاک شدند که با تلاش نیروهای امدادی استقرار یافتند تصریح کرد: تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه‌های روستایی مسدود شده در حال انجام است.

انتهای پیام/

دعوت مدیرکل شرکت پست استان لرستان

لرستانی‌ها در مسابقه نامه‌‌نگاری جهانی شرکت کنند

به گزارش لرستان خبر، حاتم سلیمانی به برگزاری مسابقه نامه‌ نگاری اشاره کرد و اظهارداشت: در سال 2017 اتحادیه جهانی پست با هماهنگی سازمان ملل در همه کشورهای عضو اتحادیه به اجرای مسابقه جدید نامه رسانی با عنوان « شما اگر مشاور جدید دبیر کل سازمان ملل متحد باشید ابتدا به کدام یک از موضوعات مورد بحث جهان خواهید پرداخت و چه راه حلی را به وی توصیه می‌کنید» پرداخت.

وی افزود: این مسابقه جهانی از هفته گذشته در کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست شروع شده است و شرکت کنندگان لرستانی نیز می‌توانند نامه خود را تا 12 اسفند ماه سال 95 ارسال کنند.

مدیرکل شرکت پست استان لرستان در رابطه با شرایط شرکت در این مسابقه عنوان کرد: حداکثر سن برای شرکت کنندگان 15 سال است و نامه حداقل باید در دو صفحه و حداکثر در چهار صفحه تنظیم شده باشد.

وی با تأکید بر اینکه نامه شرکت کنندگان باید دست نویس باشد نه تایپ شده، بیان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند آثار نوشتاری خود را از طریق صندوق پستی 158758811 به دفتر روابط عمومی شرکت ملی پست ارسال کنند.

سلیمانی گفت: فرم‌های این مسابقه در همه دفاتر پستی، کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدارس موجود است.

وی با اشاره به اینکه به 22 اثر برگزیده جوایز تمبر طلا و نقره اهدا می شود، خاطرنشان کرد: به 100 نفر از شرکت کنندگان نیز جوایز نفیسی اهدا می‌شود و یک نفر به عنوان اثر برگزیده ملی به اتحادیه جهانی پست در کشور سوئیس معرفی می‌شود که به طور یقین کلیه هزینه‌ها جهت شرکت در مسابقه جهانی را اتحادیه جهانی پست متقبل می‌شود.

مدیرکل شرکت پست استان لرستان تصریح کرد: برگزاری این مسابقه سبب می شود فرهنگ نامه نگاری بار دیگر در جامعه جا بیفتد از طرفی به بهترین پیشنهاد و راهکار نیز از طرف سازمان ملل و اتحادیه جهانی پست جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات