چند خبر کوتاه

عناوین خبرها

  1. تصادفات فوتی راه‌های روستایی لرستان ۵۶ درصد افزایش یافت
  2. ۱۰ هزار پرونده تخلفاتی به تعزیرات حکومتی لرستان ارجاع شد
  3. گرداب سنگی خرم آباد ساماندهی شود

 

 

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان:

تصادفات فوتی راه‌های روستایی لرستان ۵۶ درصد افزایش یافت

 

به گزارش لرستان خبر، مصطفی ملکی صادقی اظهار داشت: میزان پرونده تصادفات در 10 ماهه نخست سال 95 به 45 فقره رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28.6 درصد افزایش یافته است.

وی بابیان اینکه تصادفات فوتی راه‌های روستایی لرستان 56 درصد افزایش‌یافته است افزود: تعداد متوفیان تصادفات روستایی در 10ماهه نخست سال 94، 23 نفر بوده که در 10 ماه نخست امسال به 36 نفر رسیده است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: میزان تصادفات برون‌شهری در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 5.3 درصد کاهش داشته و از 343 نفر به 270 نفر رسیده است.

وی مجموع متوفیان حوادث رانندگی راه‌های برون‌شهری و روستایی در سال 94 را 371 نفر عنوان کرد و گفت: در 10 ماهه نخست سال گذشته، 308 نفر متوفی حوادث رانندگی در استان داشته‌ایم که این تعداد در مدت مشابه سال 95 با یک درصد کاهش به 306 نفر رسیده است.

انتهای پیام/

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان:

۱۰ هزار پرونده تخلفاتی به تعزیرات حکومتی لرستان ارجاع شد

به گزارش لرستان خبر، بهرام براری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه 10 هزار پرونده در سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت، دارو و درمان به شعب استان و شهرستان‌ها ارسال‌شده است.

وی بابیان اینکه 94 درصد از این پرونده‌ها در شعب مورد رسیدگی و صدور حکم قرار گرفته است افزود: از محل رسیدگی به پرونده‌ها در سه حوزه کالا و خدمات 36 میلیارد ریال، قاچاق کالا و ارز 135 میلیارد ریال و حوزه دارو و درمان دو میلیارد ریال جریمه نقدی اعمال‌شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان عنوان کرد: مجازات‌ها تنها محدود به جریمه نقدی نمی‌شود بلکه مجازات‌هایی از قبیل تعطیلی محل تخلف، ضبط کالا به نفع دولت، معدوم کردن کالاهای فاسد، نصب پلاکارد در محل فعالیت شخص متخلف و اعمال حبس نیز انجام‌شده است.

وی بیان کرد: بیشترین پرونده تخلف قاچاق کالا مربوط به قاچاق برنج و پس‌ازآن لوازم‌خانگی بوده است و تخلف عدم درج قیمت و نصب برچسب بیشترین شاخص را به لحاظ کمی در بین پرونده‌های تخلف به خود اختصاص داده است.

براری تصریح کرد: در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حجم پرونده‌های تخلف در حوزه قاچاق کالا و ارز افزایش داشته ولی در بخش کالا و خدمات، بهداشت و درمان حجم پرونده تخلف کاهش یافته است.

انتهای پیام/

 

عضو شورای شهر خرم آباد:

گرداب سنگی خرم آباد ساماندهی شود

به گزارش لرستان خبر، علی جهان آرا ظهر امروز در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر خرم آباد برگزار شد با اشاره به اینکه شهر خرم آباد دارای ظرفیت‌های گردشگری فراوانی است، اظهار داشت: ما امسال در پی یکپارچه کردن و ایجاد وحدت رویه در ستاد نوروزی و امورات فرهنگی شهر خرم آباد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه شهر خرم آباد نوروز سال 95 از 1100 شهر کشور جز 7 شهر برتر گردشگری انتخاب شده است افزود: در این راستا می‌توانیم برای رونق اقتصادی و تقویت زیرساخت‌های شهر خرم آباد از ویژگی‌ها و امتیازهای این شهر استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد عنوان کرد: با استفاده درست از ویژگی‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهر خرم آباد می‌توان نوروز سال 96 نیز این شهر بعنوان یکی از شهرهای برتر گردشگری کشور انتخاب شود.

وی به آسفالت  و روکش معابر سطح شهر خرم آباد اشاره کرد و گفت: طی سنوات گذشته شهرداری شهر خرم آباد تا حد ممکن معابر این شهر را آسفالت کرده است.

جهان آرا با بیان اینکه از مدیران مناطق شهرداری خرم آباد به جلسات دعوت به عمل آمده است بیان کرد: این در حالیست که مدیران مناطق شهرداری شهر خرم آباد در جلسات دعوت شده حضور پیدا نمی‌کنند و باید سازو کاری تعیین شود تا مدیران مناطق شهرداری خرم آباد به موضوع اهمیت دهند.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات متکدیانی از سایر مناطق استان و دیگر شهرها وارد شهر خرم آباد می‌شوند، تصریح کرد: این در حالیست که سال گذشته متکدیانی از کشورهای دیگر وارد شهر خرم آباد شده بودند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد خاطرنشان کرد: درصورتیکه در بدو ورود مسافران نوروزی به شهر خرم آباد چندین پیامک امنیتی برای مسافران ارسال شود سبب می شود خود به مسائل امنیتی بیشتر توجه کنند.

وی با بیان اینکه وجود راوی با پوشش محلی در سطح پارکهای شهر خرم آباد جهت مطرح کردن فرهنگ لرستان اقدام بسیار خوبی است، اظهار داشت: همچنین برگزاری جشنواره غذای محلی در سطح پارک‌های استان می تواند در معرفی فرهنگ لرستان تاثیرگذار باشد.

جهان آرا با تاکید بر اینکه شهرداری شهر خرم آباد باید گرداب سنگی را ساماندهی کند،  افزود: ماشین‌های میوه فروشی که در ورودی ها و سطح  شهر خرم آباد  وجود دارند باید ساماندهی شوند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات