مدیر حوزه علمیه استان لرستان خبر داد:

مدیر حوزه علمیه استان لرستان از اجرای طرح «با شهدای طلبه و روحانی» در قالب آشنایی طلاب با وصیت نامه شهدا، در مدارس علمیه استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمین علی میناپور با اشاره به اینکه استان لرستان ۵۴ شهید روحانی و طلبه را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، اظهارداشت: مدیریت حوزه استان با همکاری و همت بنیاد شهید و امور ایثارگران وصیت نامه شهدای روحانی و طلبه استان را استخراج نموده و در اقدامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، این وصایا را بر سر در حجرات مدارس علمیه استان آذین می بندد.

وی با بیان اینکه تلاش می شود تا پایان سال این اقدام ارزشمند در بسیاری از مدارس علمیه استان انجام شود افزود:در بازدیدهای دوره ای از مدارس استان لرستان تاکنون برخی از آنها از جمله مدارس علمیه ولیعصر (عج) بروجرد ، بقیه اللّه الاعظم(عج) نورآباد و امام رضا (ع) پلدختر وصیت نامه شهدا را بر سر در حجرات نصب نموده اند.

مدیر حوزه علمیه لرستان خاطر نشان کرد:فایل وصیت نامه ۵۴ شهید روحانی و طلبه به مدیران مدارس علمیه تحویل داده شده و امید می رود متولیان مدارس با همت والای خود در جهت تبلیغ،ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردارند.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهدای روحانی و طلبه استان لرستان از ممتازین علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بوده اند، یادآور شد:سیره و منش شهدای روحانی و طلبه می تواند چراغ راهی برای تربیت طلاب مومن و انقلابی در راستای ترویج شعائر اسلامی ایرانی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین میناپور اظهار داشت:بصیرت افزایی دینی و سیاسی ،تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و همچنین عمل به سیره شهدا باید همواره در تربیت نسلی مومن و انقلابی مد نظر مراکز تعلیمی تربیتی باشد.

وی در پایان گفت:تبیین و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می تواند جوانان را در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن مصون نگه دارد و زمینه ساز ارتقاء بینش دینی و سیاسی نسل جوان جامعه باشد.

 
 
انتهای پیام/
 منبع: حوزه

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات