ترویج فرهنگ درختکاری در مدارس استان بستری برای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه است و دانش آموزان لرستانی در هفته درخت و درختکاری در مدارس خود نهال می‌کارند...

به گزارش لرستان خبر، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان در دیدار با مدیر کل منابع طبیعی  با اعلام این خبر، مشکلات محیط‌زیست و تغییرات آب و هوایی را چالشی جدی در دنیا برشمرد و اظهار کرد: آموزش و پرورش می‌تواند فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را به دانش‌آموزان انتقال دهد.
«خدانظر دریکوند» فرهنگ‌سازی و ترویج درختکاری را یک ضرورت برشمرد و گفت: آموزش و پرورش برنامه‌های مختلفی را برای حفاظت از منابع طبیعی به خصوص جنگل‌ها اجرا کرده که از آن جمله می‌توان به طرح «هر دانش‌آموز، یک درخت بلوط» اشاره کرد.
دریکوند به ضرورت حفاظت از گونه‌های بومی اشاره کرد و افزود: مشارکت دانش آموزان در حفاظت از گونه‌های جنگلی به دلیل گستردگی ارتباط این قشر با خانواده‌ها می‌تواند به حفظ و حراست از جنگل‌های طبیعی کمک کند. این اداره از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد تا این فرهنگ در جامعه تسری و گسترش پیدا کند.
همچنین مدیر کل منابع طبیعی لرستان هم به آغاز هفته درخت و درختکاری از 15 اسفند لغایت 21 اسفندماه اشاره کرد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش میثاق نامه حفاظت از منابع طبیعی تدوین شده که دانش آموزان این میثاق نامه را در مراسم مربوطه قرائت خواهند کرد.
«شیرزاد نجفی» از توزیع گسترده نهال در مدارس خبر داد و بیان کرد: در هفته درخت و درختکاری دانش‌آموزان لرستانی در مدارس خود نهال غرس خواهند کرد.
وی به حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس اشاره کرد و افزود: کارشناسان منابع طبیعی با حضور در مدارس آموزش‌های لازم را به دانش آموزان برای حفاظت از منابع طبیعی خواهند داد.
این مسئول به برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: باید فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به نسل جوان و آینده‌ساز انتقال داده شود و ضرورت دارد دانش آموزان یاد بگیرند از منابع و ثروت‌های طبیعی نگهداری کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: همشهری

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات