انتظاری 9 ساله برای بیمارستان آیت اله بروجردی(ره)؛

بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) 9 سال پیش کلنگ زنی شد و هنوز بعد از گذشت سالها این پروژه به بهره برداری نرسیده و طبق وعده ها قرار بود این پروژه تا قبل از پایان سال 95 افتتاح شود و این در حالیست که وضعیت بیمارستان های بروجرد اورژانسی است.

به گزارش لرستان خبر، سال 86 بود که کلنگ ساخت بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) در شهرک اندیشه به زمین زده شد، قرار بود این بیمارستان 230 تختخوابی در سال 92 به بهره برداری برسد اما با گذشت 9 سال، این پروژه هنوز تکمیل نشده است.

 

از سویی بیمارستان های امام(ره) و چمران بروجرد با قدمت هایی طولانی و فرسوده، با کمبود فضای فیزیکی روبرو هستند و برخی از بیماران به دلیل کمبود فضا و نبود تخت های خالی در راهروی بیمارستان بستری می شوند.

 

قرار بود با بهره برداری از بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) بخش عمده ای مشکلات بهداشت و درمان در این شهر حل شود اما با گذشت 9 سال از کلنگ زنی این پروژه هنوز تکمیل هم نشده است.

 

گرچه در طول این سالها وزرای مختلف، معاونان، مسئولان کشوری و استانی از این پروژه بازدید کرده اند اما اقدامی صورت نگرفت و این پروژه روند کندی در پیشرفت داشت تا این که در تیرماه امسال بود که دستورات لازم و فوری برای اتمام این پروژه صادر شد و استاندار لرستان، وزیر راه و شهرستازی، معاون وزیر از این پروژه بازدید کردند و قرار شد تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

 

البته با پیگری و بازدید های مکرر استاندار از این پروژه، روند تکمیل جهش یافت و طبق وعده ها قرار بود این بیمارستان اسفند امسال وارد چرخه درمان شود.

در حالی که کمتر از 27 روز به پایان سال باقی مانده و زمان وعده افتتاح این بیمارستان نزدیک است اما نگرانی هایی وجود دارد که شاید این بیمارستان در زمان مقرر افتتاح نشود.

نتیجه تصویری برای بستری بیماران در راهروی بیمارستان

"محسن صیرفی" رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بیمارستان آبت اله بروجردی(ره) هنوز تکمیل نشده و بعد از تکمیل در اختیار علوم پزشکی برای تجهیز قرار می گیرد.

 

وی اضافه کرد: قرار بود بعد از تکمیل، این پروژه تجهیز شود که تا کنون این پروژه تکمیل نشده است.

 

در ادامه "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) دچار یک نوع رکود و توقف عمیقی شده بود که امیدها را به یاس تبدیل کرده بود اما طی ماه های گذشته با همکاری لازم یک جهشی پیدا کرد و پیگیری های مستمر انجام شد که در این راستا وزیر و معاون وزیر از پروژه بازدید کردند و استاندار لرستان هم متعدد از محل، بازدید به عمل آورد.

 

وی اضافه کرد: قرار شد تا پایان سال بیمارستان به بهره برداری برسد اما به علت رکود و توقف عمیقی که در این چند سال گریبانگیر پروژه شده بود و قبلا هم گفته بودیم که ما دلواپس این موضوع هستیم و ابراز نگرانی کردیم که این پروژه به موقع به اتمام نرسد.

 

به گفته وی با پیگیری های مکرر تمام تجهیزات بیمارستان قرار است تا پایان سال تحویل شود که بخش عمده ای را تهیه کرده اند و پیرو جلسه ای که با وزیر بهداشت داشتیم مابقی تجهیزات در حال خرید است.

نتیجه تصویری برای عباس گودرزی بروجرد

گودرزی اظهار داشت: همچنین دستگاه ام آر آی تا پایان سال تحویل داده می شود و از طبقه بالا تجهیزات چیده خواهد شد و قرار است بخش هایی از آن به بهره برداری برسد ولی این که انتظار رود این پروژه امسال 100 درصد به بهره برداری برسد متاسفانه محقق نخواهد شد اما در آینده نه چندان دور بیمارستان تکمیل می شود.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به آموزشی کردن بیمارستان اشاره کرد و افزود: با توجه به این که سازمان مدیریت برنامه ریزی به دلیل نداشتن دانشگاه علوم پزشکی با این برنامه مخالف می کنند اما با مسئولین و وزیر بهداشت دیدارهایی صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم تا با استفاده از همه ظرفیت های ممکن این امتیاز را برای بروجرد دریافت کنیم.

 

وی به توسعه بیمارستان تامین اجتماعی کوثر اشاره کرد و گفت: طبق وعده قبلی کلنگ توسعه بیمارستان کوثر بروجرد تا پایان امسال با حضور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس و رییس سازمان تامین اجتماعی کشور به زمین زده خواهدشد و همچنین پیرو اخذ دستور وزیر بهداشت در جلسه حضوری، سی تی اسکن بیمارستان امام(ره) اسفند تحویل بیمارستان داده می شود و علاوه بر این در تجهیزات بیمارستان ایت اله بروجردی(ره) سی تی اسکن جدید خواهیم داشت و بروجرد دارای 2 سی تی اسکن و یک ام آر آی دولتی می شود.

 

به گزارش بازتاب بروجرد وضعیت بیمارستان های بروجرد مناسب نیست و نیاز است برای رفع مشکلات بهداشت و درمان هر چه زودتر این بیمارستان در چرخه درمان قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات