مسئول سازمان بسیجی علمی استان لرستان:

مسئول سازمان بسیجی علمی استان لرستان گفت: ۸ طرح مخترعان بسیجی لرستان منتخب جشنواره جهادگران علم و فناوری شده است.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ مهدی رحیمی به برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در اسفند ماه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره با حضور مخترعانی از کل کشور 9 تا 11 اسفند ماه با همکاری بسیج و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره از 240 طرح نخبگان کشور و 10 طرح برتر در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذای، نظامی، فیزیک و مکانیک، پزشکی و دارویی، برق و الکترونیک، عمران و صنعت و غیره مورد حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهش و فناوری رونمایی می‌شود.

مسئول سازمان بسیجی علمی، پژوهشی وفناروی لرستان با اشاره به اینکه از سوی استان لرستان 30 طرح محصول محور در قالب مراکز رشد، توسعه و خلاقیت بسیج استان و مرکز حمایت از مخترعان و مبتکران بسیجی به این جشنواره ارسال شده است، عنوان کرد: از طرح‌های ارسال شده  هشت طرح از لرستان منتخب جشنواره شده است.

وی در زمینه طرح‌های های تک منتخب در جشنواره بیان کرد: از کل کشور شش طرح در سطح‌ "های تک "  شناخته شده که سه  طرح آن مربوط به نخبگان لرستانی است.

رحیمی تصریح کرد: مدل آیرو اسپایک پلاسمایی، بالانس سه بعدی لیزری و دستگاه شبیه سازمافوق صوت فشار و دمای پلاسمایی سه طرح با تکنولوژی بالا درجشنواره است، که رونمایی از آن‌ها در جشنواره انجام می‌شود.

وی در رابطه با پروژه‌های منتخب کشوری گفت: پروژهای "های تک "پروژه‌هایی هستند که دارای تکنولوژی‌های برتر و میان رشته‌ای هستند و تا کنون در کشور عزیزمان ایران به آن دسترسی نداشته‌ایم و اینکه علم جدیدی برای کشور و جهان محسوب می‌شوند.

 مسئول سازمان بسیجی علمی، پژوهشی و فناروی لرستان  خاطرنشان کرد: تخت خواب هوشمند مجهز به سیستم ایزوله ساز، پودر گیاهی شستشوی دست، طراحی و ساخت موتور القایی به طور یکپارچه با سرعت بالا، مقره بوشینگی پلیمری برای خطوط هوایی و دستگاه تقویت کننده روش‌های میکرو استخراج نیز دیگر طرح‌های منتخب ما در این جشنواره است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات