امام جمعه خرم آباد:

امام جمعه خرم آباد، با بیان اینکه حضرت زهرا (س) نخستین شهید راه ولایت است، گفت: ایام فاطمیه، فرصتی برای تقویت پیوند با ولایت است.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، امروز(6 اسفند) درخطبه های نماز جمعه، گفت: حضرت فاطمه(سلام الله علیه) بهترین و برترین الگو برای زنان در همه اعصار است.

 

وی با تاکید بر ضرورت معرفی سیره حضرت زهرا(سلام الله علیه)، افزود: زندگی آن حضرت برای همگان الگو و سرمشق زندگی است.

 

آیت الله میرعمادی، با اشاره به اینکه حضرت زهرا ( سلام الله علیه) نخستین شهیده حریم ولایت است، اظهار داشت: باید از فرصت فاطمیه برای تقویت فرهنگ دینی و همچنین تقوین پیوند با ولایت بهره گرفت.

 

وی با اذعان به اینکه  فاطمه(سلام الله علیه) ملاک و معیار خشم و خشنودی خدا است، عنوان کرد: الگو گرفتن زندگی فاطمه(سلام الله علیه) معیار زندگی و ملاک سعادت مندی در دنیا و آخرت است.

 

رسیدگی به مشکلات مردم و تلاش برای رفع آنها مطالبه رهبری است

 

امام جمعه خرم آباد، در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رسیدگی به مشکلات مردم  توسط مسئولان مطالبه رهبر معظم انقلاب است.

 

آیت الله میرعمادی، ابراز کرد: مسؤولان باید به فکر مشکلات مردم باشند و با برنامه ریزی در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند.

 

وی با بیان اینکه امروز مردم از مشکلاتی چون گرانی و بیکاری  رنج می برند، فازود: مردم مشکلات فراوانی دارند که  اشتغال، بیکاری، رکود و گرانی باید با تدبیر و برنامه ریزی مسئولان برطرف شود.

 

مسئولان کارنامه خود را در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ارائه دهند

 

آیت الله میرعمادی، در ادامه با بیان اینکه روزهای پایانی سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در حال سپری شدن است، بیان کرد: در این روزها باید مسئولان کارنامه خود را در راستای شعار سال اعلام کنند.

 

وی  با بیان اینکه بیان عملکرد مسئولان موجب تقویت روحیه امید در مردم می شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید بگویند که دراین سال چه اقداماتی انجام دادند.

 

ملت ایران همواره حامی جبهه مقاومت و مظلومان است

 

خطیب جمعه خرم آباد، در ادامه به برخی اقدامات در منطقه اشاره کرد و افزود: حرکت خزنده ای در منطقه برای پیگیری خط سازش دنبال می شود، در مقابل خط مقاومت که رژیم صهیونیستی را به افول برده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی، افزود: جای تعجب است که عربستان سعودی که خود عامل پرورش تروریست های در منطقه است و دست در خون مردم منطقه دارد، ایران را حامی تروریست می نامند.

 

وی با بیان اینکه حمایت از مظلومان و جبهه مقاومت اسلامی از آرمان های ملت ایران اسلامی است، افزود: امروز حامیان واقی تروریست  شامل اسراییل، عربستان و ترکیه همنوا می شوند و در کنفرانس مونیخ موضع مشترک می گیرند.

 

مکتب بیداری و مکتب دینی عامل قدرت جمهوری اسلامی ایران است

 

نماینده ولی فقیه در لرستان، با بیان اینکه در این کنفراس ترکیه اعلام کرده است می خواهد جلوی قدرت ایران را بگیرد، عنوان کرد: به رغم توطئه های دشمنان، دنیا بداند قدرت ایران اسلامی از قدرت اسلام، مکتب، بیداری و مقاومت برخواسته است و با اتحاد ملت در برابر دنیای استکبار و تروریست ها دست پرورده  آنان در منطقه ایستادگی خواهد کرد.

 

تربیت صحیح برگرفته از مکتب دین و سیره ائمه (ع) است

 

امام جمعه خرم آباد، در ادامه به روز امور تربیتی اشاره کرد و افزود: تربیت صحیح فرزندان مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان است.

 

وی با بیان اینکه تربیت یعنی به معنای ایجاد تعادل و هماهنگی بین قوای انسانی است، افزود: تربیت صحیح برگرفته از مکتب دینی  و سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) است.

 

آیت الله میرعمادی، با بیان اینکه حساسیت تربیت به حدی است که خداوند مسؤولیت تربیت را به ائمه اطهار و انبیا واگذار شده است، ادامه داد: امروز دشمنان در قالب توطئه های مختلف به دنبال گمراهی خانواده از تربیت فرزندان و قالب کردن شیوه های تربیتی غربی و سبک زندگی غربی در جامعه هستند.

 

وی با بیان اینکه امروز در سایه فضای مجازی، ماهواره و رسانه ها  جوان و نوجوان در معرض شدیدترین هجمه ها قرار دارند، تاکید کرد: امروز در حالی فضای مجازی اعتماد عمومی را سلب کرده است که خود از بزرگترین ابزارهای توطئه دشمنان است.

 

آیت الله میرعمادی، افزود: فضای مجازی خطری بزرگ برای خانواده ها، و نسل جوان و نوجوان است.

 

وی خاطرنشان کرد: توجه به اصل تربیت صحصح و دینی فرزندان و صیانت از حریم خانواده در برابر توطئه های دشمنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

امام جمعه خرم آباد، با تاکید بر ضرورت مشارکت خانواده ها و مراکز تربیتی چون آموزش و پرورش در تربیت صحیح فرزندان و آگاه سازی آنان نسبت به توطئه های دشمنان اظهار کرد: تربیت دینی مهم ترین راه مقابله با هجمه دشمن و بیمه سازی نسل جوان در برابر تفکر سکولار در عصر حاضر است.

 

انتهای پیام/

منبع: شبستان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات