مسئول مرکز علمی آکادمیک اسلامی کشور مالی در آفریقا با بیان این‌که قدرت‌های غیرصالح حاکمیت جهانی نخواهند داشت گفت: پرچم‌داران ظهور، هیات مذهبی هستند لذا هیئات مذهبی باید به‌دنبال سیاسی‌بازی نروند.

به گزارش لرستان خبر، چهارمین گردهمایی مدیران، مداحان و خادمان هیئات مذهبی استان لرستان با عنوان  «با ولایت تا شهادت» جمعه ششم اسفندماه جاری با حضور اساتید برجسته استانی و کشوری حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی عزیزی، مسئول مرکز علمی آکادمیک اسلامی مالی آفریقا و عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه در مرکز آموزشی ولایت با همکاری بسیج مداجان و جامعه ایمانی مشعر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی، استاد جامعه المصطفی العالمیه در این گردهمایی، گفت: خداوند متعال در آیه ۱۰۵ سوره انبیا با این مضمون «وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ» وعده داده است که بندگان صالح خدا وارثان زمین هستند.

وی با اشاره به این‌که آیه ۱۰۵ سوره انبیا حاکمیت زمین بر عهده بندگان صالح خدا خواهد بود، تصریح کرد: وعده الهی قطعی است و به ارث بردن زمین در این آیه به‌معنای حاکمیت بر زمین است.

حجت‌الاسلام عزیزی گفت: طبق وعده قرآن در زمین یک حکومت جهانی با حکومت صالحان به‌وجود می آید این در حالی‌است که شان آیه ۱۰۵ سوره انبیاء ظهور یا حکومت جهانی امام زمان(عج) است.

استاد جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: قدرت‌های غیرصالح حاکمیت جهانی نخواهند داشت این در حالی‌است که حکومت جهانی امری دفعی نیست و دارای مقدماتی است که باید مقدمات آن فراهم شود.

مسئول مرکز علمی آکادمیک اسلامی کشور مالی در آفریقا با اشاره به این‌که تا بسترهای ظهور امام زمان(عج) فراهم نشود ایشان ظهور نخواهند کرد، خاطرنشان کرد: مسلم است که انقلاب اسلامی ایران به دست صلحا به‌وجود آمده است بدین معنا که نظام اسلامی به‌سمت زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) حرکت می‌کند.

حجت‌الاسلام عزیزی با اشاره به این‌که نظام اسلامی ایران تنها نظامی است که ظرفیت مقدمه‌سازی حکومت جهانی امام زمان(عج)  را دارد، اضافه کرد: امروزه در تمام نقاط دنیا جغرافیای شیعه وجود دارد بدین معنا که حضور شیعه در تمام جهان به‌معنای تفکر شیعه و اشاعه آن در دنیاست.

استاد جامعه المصطفی العالمیه گفت: انقلاب اسلامی ما به‌دنبال نشر معارف اهل‌بیت(ع) و اساسی‌ترین بستر برای پرچم ظهور امام زمان(عج) است و پرچم‌داران ظهور، هیئات مذهبی هستند لذا هیات مذهبی باید به‌دنبال سیاسی‌بازی نروند.

مسئول مرکز علمی آکادمیک اسلامی کشور مالی گفت: ولایت فقیه تنها نیرویی است که می‌تواند باعث اتحاد صلحا در زمین و تمام دنیا شود و آن‌ها را با هم متحد کند.

انتهای پیام/

منبع: ایکنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات