رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد:

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: امسال اقامتگاه بوم گردی نظام آباد روستای فیال بروجرد آماده پذیرایی از گردشگران است و اقامتگاه های بوم گردی نقش مهمی در معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی بروجرد دارند.

به گزارش لرستان خبر، "حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجردگفت: شهرستان بروجرد دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که وجود آثار و بناهای تاریخی، خانه های تاریخی و طبیعت زیبا سبب شده تا هر ساله مسافران و گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند.

 

 وی اضافه کرد: مهمترین آثار شاخص بروجرد که مورد بازدید مسافران و گردشگران قرار می گیرد، امامزاده جعفر(ع)، مسجد جامع و مسجد امام(ره) است و همچنین خانه های تاریخی آیت اله بروجردی(ره)، طباطبایی، مغیث الاسلام و مدرسه حجتیه از مهمترین فضاهای هستند که مورد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی قرار می گیرد.

 

 به گفته وی گردشگران و مسافران نوروزی در فصل بهار علاوه بر بازدید از مناطق تاریخی، از مناطق طبیعی بروجرد مانند گلدشت، ونایی و دیگر مناطق طبیعی بازدید می کنند.

 

 یارمحمدی اظهار داشت: امسال نیز مانند هر ساله در ایام نوروز نقشه شهر بروجرد، دفتر راهنمای گردشگری و یک سی دی به مسافران و گردشگران در پایگاه های جوانان توزیع می شود.

 

 وی به بوم گردی در بروجرد اشاره کرد و افزود: سال گذشته اولین مجوز بوم گردی در نظام آباد روستای فیال بروجرد صادر شد که این اقامتگاه ایام تعطیلات در منطقه طبیعی بروجرد در اختیار مسافران و گردشگران علاقه مند به طبیعت قرار گرفت.

 

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اضافه کرد: امسال این اقامتگاه با پنج سوئیت و امکانات لازم در اختیار گردشگران و مسافران قرار می گیرد و جاذبه های گردشگری و طبیعی بروجرد بیشتر معرفی خواهد شد.

 

 به گفته وی برای ایام تعطیلات نوروز هتل ها و مهمانپذیرها نیز در اختیار مسافران و گردشگران قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات