کلنگ ساخت درمانگاه تامین اجتماعی ‌ازنا ‌با حضور استاندار حدود 2سال ‌‌به زمین زده شد ‌‌‌که متاسفانه هنوز به بهره برداری نرسیده است.‌

به گزارش لرستان خبر، یکی از سیاست‌های سازمان تامین اجتماعی در جهت خدمات بهتر درمانی و رضایتمندی بیمه شدگان این سازمان، ایجاد و راه‌اندازی بیمارستان و درمانگاه‌های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در نقاط مختلف کشور است، به طوری که استفاده از این مراکز درمانی نقش مهمی را در سلامت بیمه شدگان که اکثراً از اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه هستند و در جهت عدالت اجتماعی در حوزه درمان می تواند داشته باشد.

در این راستا و در اجرای این سیاست مهم در سفر استاندار لرستان در تیرماه 94 کلنگ ساخت درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی شهرستان ازنا که از مصوبات مهم این سفر به ازنا بود، با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان به زمین زده شد و نور امید را در دل بیمه‌شد‌ه‌گان این شهرستان محروم شکوفا نمود که متاسفانه با گذشت حدود2 سال از آغاز عملیات اجرای این طرح تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

 

این در حالی است که در زمان کلنگ زنی این پروژه استاندار لرستان با وعده ای یکساله قول ساخت و بهره برداری این درمانگاه تخصصی را داده بود اما با گذشت این مدت هنوز ساختمان آن هم ساخته نشده است.

شهرستان 70 هزار نفری ازنا با بیش از 38 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستانیکی از شهرستان‌های محروم لرستان است که از لحاظ امکانات درمانی نسبت به سایر شهرستان‌های استان از امکانات کمتری برخوردار است.

وجود تنها یک بیمارستان دولتی هر چند با امکانات، تجهیزات و نیروهای متخصص مجرب که ازنا از این هم بهره چندانی نبرده است، به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی نیاز این شهرستان باشد.

این  درحالی است که شهرستان ازنا با دارا بودن روستاهای زیاد و گستردگی منطقه نیازمند ایجاد و راه‌اندازی مراکز بیشتر و تخصصی‌تر می‌باشد که یقیناً یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مردم این شهرستان محسوب می‌شود.

بدیهی است، در صورت ساخت و راه‌اندازی درمانگاه تامین اجتماعی ازنا، شاهد بهره‌مندی تعداد بیشتری از بیمه شدگان این سازمان در این شهرستان خواهیم بود.

حال مسئولان تامین اجتماعی لرستان می‌بایست این نکته را در نظر بگیرند که اغلب کسانی که می‌خواهند از خدمات رایگان تأمین اجتماعی استفاده کنند، قشر ضعیف جامعه هستند و توان پرداخت هزینه‌های کلان درمان را در دیگر مراکز درمانی ندارند و اکثر بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی افراد ناتوان و سال‌خورده هستند که باید مسئولان سازمان تأمین اجتماعی به جای اینکه در شهرستان‌هایی که نسبت به شهرستان ازنا از خدمات بهتری برخوردار هستند، به فکر مردم محروم این منطقه باشند.

تراژدی غمناک ساخت درمانگاه تامین اجتماعی ازنا

در ادامه این گزارش این سوال از مسئولان تأمین اجتماعی استان باقی است، آیا مردم شهرستان ازنا به خصوص قشر آسیب‌پذیر و مستضعف حق ندارد، از حداقل خدمات درمانی رایگان این سازمان برخوردار شوند؟مردم شهرستان محروم ازنا از سازمان تأمین اجتماعی این انتظار را دارند که هر چه سریع‌تر با ساخت، تجهیز و بکارگیری از نیروهای متخصص در این درمانگاه مشکلات درمانی بیمه شده‌گان را به حداقل برسانند نه اینکه این نیز مانند سایر طرح های بر زمین مانده در ازنا برای مردم خونگرم این شهرستان باقی بماند.

 

انتهای پیام/

منبع: ازناخبر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات