معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب:

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور گفت:مشکلات ساخت باغ موزه استان لرستان برای پیگیری به سردار سر تیپ سید مسعود جزایری معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح منعکس می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سردار داوود غیاثی راد اظهارداشت: به لزوم و اهمیت ساخت باغ موزه در لرستان تأکید کرد و گفت: از آنجا که هم لشکر 84 خرم‌آباد در جنگ فعالیت‌های خوبی داشته و هم تیپ و لشکر حضرت ابوالفضل (ع) و نیروهای لرستان جز اولین نیروهای بودند که در منطقه  جنگی حاضر شدند احداث این باغ موزه یا مرکز فرهنگی لرستان ضرورت دارد.

وی به نزدیک بودن لرستان به استان‌های مرزی کشور اشاره کرد و افزود: به دلیل بافت حماسی استان لرستان و  شجاعت و غیرت مردم این دیار نیروهای آن همواره جز اولین نیروهایی بودند که در مقابل دشمن بعثی در جبهه حاضر شدند.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور عنوان کرد: امروز مسئولان فرهنگی این بخش بر اهمیت وجود باغ موزه یا موزه دفاع مقدس استان لرستان تأکید کردند و درخواست داشتند تا این موضوع را به ستاد کل نیروهای مسلح  منتقل کنیم تا توجه ویژه‌ای به موزه استان لرستان شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اخیراً موضوع دفاع مقدس و موزه ستاد کل نیروهای مسلح هر دو ادغام شده است و تحت فرماندهی واحدی درآمده است این زمینه وجود دارد تا به صورت ویژه به استان‌ها توجه شود بنابراین تقاضای گروه فرهنگی لرستان برای راه‌اندازی این باغ موزه به سردار جزایری و سر لشکر ایزدی منتقل می‌شود تا پیگیری لازم انجام شود.

 سردار غیاثی راد در رابطه با چاپ و نشر کتاب شهدا در لرستان نیز گفت: خوشبختانه در  لرستان کار جمع آوری آثار شهدا و تدوین آن خوب انجام شده است اما تخصیص بودجه برای انتشار و نشر آثار دفاع مقدس کافی نبوده است  که این موضوع نیز به مسئولان منعکس می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی از سفر به استان لرستان سرکشی از خانواده‌های شهید گمنام ( شهدای مفقد الاثر و مفقو الاجسد) غرب و شمال غرب کشور است، خانواده شهدایی که کمتر سرکشی می‌شوند.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور با بیان اینکه در این سفر از خانواده سردار شهید سید امیر موسوی از فرماندهان شمال غرب کشور سرکشی  می‌شود، اظهارداشت: سردار شهید موسوی در کردستان رشادت‌های زیادی داشته و سردار سر لشکر مصطفی ایزدی رئیس هیئت امنای رزمندگان غرب و شمال غرب کشور در زمانی که شهید موسوی در جبهه حضور داشتند فرمانده قرارگاه نجف و فرمانده مستقیم شهید موسوی بود که امروز سر لشکر ایزدی ما را مأمور کردند که با  خانواده این شهید و خانواده شهدای غرب و شمال غرب کشور سرکشی داشته باشیم.

وی به سرکشی از دو خانواده شهدای غرب و شهدای شمال غرب اشاره کرد و افزود: امروز با حضور امیر بهرامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، نمایندگان سپاه، نمایندگان رزمندگان غرب و شمال غرب از خانواده محمد علی دریکوند و شهید کیومرث امان الهی بهاروند از حماسه سازان غرب و شمال غرب کشور  و شهید زنده سید نور موسوی سرکشی انجام می‌شود.

 سردار غیاثی راد عنوان کرد: صبح امروز به اتفاق امیر بهرامی ارشد جمهوری اسلامی در استان لرستان،  سرهنگ دل آرام مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و جمعی از فرماندهان و مسئولان انتظامی و نظامی به نمایندگی از سردار سر لشکر ایزدی، در محل فرماندهی انتظامی خرم‌آباد از سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان تقدیر شد. 

وی بیان کرد: این تقدیر به دلیل فعالیت‌های خوب فرهنگی فرمانده نیروی انتظامی استان بود که خارج از برنامه کاری خود  اقدامات موثری در بحث خانواده شهدا، مطالب فرهنگی و دفاع مقدس انجام داده است که از طرف عالی‌ترین مقام فرهنگی نیروهای مسلح و سخنگوی نیروی مسلح سردار سر تیپ سید مسعود جزایری تقدیر شد.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور به تقدیر از سرهنگ دل آرام مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اشاره کرد و گفت: لوح تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی، امور شهدا و یادواره‌های شهدا امروز با حضور امیر بهرامی، سردار قنبری و جمعی از نیروهای نظامی و انتظامی تقدیم  سرهنگ دل آرام مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات