رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: طرح ساماندهی محورهای ارتباطی بروجرد ویژه ایام نوروز در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش لرستان خبر، بهرام ترکاشوند روز چهارشنبه اظهار داشت: در اجرای این طرح محورهای ارتباطی بروجرد - اراک، بروجرد - خرم آباد و بروجرد - ملایر به طول 100کیلومتر ساماندهی و خط کشی خواهند شد.
وی اظهار کرد: برای افزایش ایمنی راه‌ها علاوه بر خط کشی کار تأمین روشنایی محورها و نصب گارد ریل نیز انجام خواهد شد.
رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد با اشاره به ایمن‌سازی محورها در نقاط پرحادثه و محورهایی که نیاز به افزایش ضریب ایمنی دارند اضافه کرد: در حوزه راهداری کارنگهداری راه‌ها، پل‌ها و ابنیه انجام می‌شود که ساماندهی نقاط پرحادثه یکی از مهمترین آن‌ها محسوب شده وهر سال نیز با توجه به اعتبارات تخصیص یافته اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.
ترکاشوند بیان کرد: از دیگر اقدامات مهم در حوزه راهداری انجام عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان بروجرد است.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش تردد درمحورهای ارتباطی بروجرد در ایام نوروز کار شستشوی و تعویض تابلوها و ونصب علایم راهنمایی و رانندگی جدید از دیگر اقداماتی است که در این راه ها اصلی وفرعی شهرستان تا قبل از ایام نوروز انجام خواهد شد.
رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد گفت: نقاط حادثه خیز وگردنه های پرخطر درمحورهای ارتباطی شهرستان به وسیله علایم و تابلوهای هشداردهنده آشکار سازی می شوند. 
شهرستان بروجرد دارای 540 کیلومتر راه روستایی و 100 کیلومتر راه اصلی ومحور ترانزیتی است.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات