تعدادی از درختان تنومند روستای سوران با عمری بالغ بر 50 سال توسط برخی افراد سودجو قطع شد.

به گزارش لرستان خبر، برخی از دوستداران محیط زیست در روستای سوران از توابع شهرستان دورود از قطع تعدادی از درختان در مسیر رودخانه ی این روستا خبر دادند.

 

حسن مهرزاد رئیس منابع طبیعی دورود با بیان اینکه یکی از عوامل قطع درخت شناسایی شده است افزود: یکی از عوامل قطع درختان شناسایی و مورد بازجویی قرار گرفته است.

 

مهرزاد در ادامه با تاکید بر اینکه پرونده ی قطع درختان در روستای سوران تشکیل شده است گفت: با یکی دیگر از عوامل در خارج از حوزه شهرستان تماس تلفنی برقرار کردیم و همچنین پرونده ای برای عوامل قطع درختان در روستای سوران تشکیل شده که پس از انجام پیگیری های لازم متخلفین به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

 

در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ باغات و منابع طبیعی و برخورد با عوامل تخریب محیط زیست؛ از مسئولین در خواست می کنیم تا با شناسایی افراد خاطی آنها را به سزای عملشان برسانند تا شاهد اینگونه نامهربانی ها با طبیعت نباشیم.

 

اگر امروز برخی از شهرهای کشور با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند به خاطر روزهایی است که درختان و فضای سبز خود را زیرپا گذاشته و از آنها به خوبی مراقبت نکردند؛ اما انتظار می رود مسئولین با برخورد جدی با اینگونه افراد؛ احساس مسئولیت خود به طبیعت را نشان دهند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات