رئیس کمیته امداد سلسله:

رئیس کمیته امداد سلسله گفت: بالغ بر ۶۵۹ میلیون و ۹۷۸ هزار تومان اعتبار برای تأمین هزینه جهیزیه مددجویان این شهرستان اعتبار صرف شده است.

 به گزارش لرستان خبر، علی اشرف جهانیان در دیدار با کارکنان کمیته امداد سلسله با اشاره به 14 اسفند ماه سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال 57  اظهار داشت:کمیته امداد خدمات حمایتی خود را در 169 سرفصل و در بخش‌های متعدد به محرومان و نیازمندان جامعه ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به پرداخت 374 مورد پرداخت کمک جهیزیه نقدی و غیرنقدی به مددجویان تحت پوشش افزود: رقمی بالغ بر 659 میلیون و 978 هزار تومان اعتبار برای تأمین هزینه جهیزیه مددجویان اعتبار صرف شده است.

رئیس کمیته امداد سلسله با اشاره به در دستور کار بودن 48 فقره کمک هزینه خرید جهیزیه دیگر عنوان کرد: برای این 48 فقره نیز رقمی معادل 96 میلیون تومان در نظر گرفته شده که تا روزهای آتی پرداخت خواهند شد.

وی با اشاره به پرداخت 294 مورد تسهیلات کارگشایی و 242 مورد تسهیلات خودکفایی به مددجویان بیان کرد: برای پرداخت این تسهیلات رقمی معادل 3 میلیارد و 238 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی و استانی صرف شده است.

جهانیان گفت: همچنین طی این مدت 92 میلیون کمک هزینه دانشجویی و 22 میلیون و 690 هزار تومان کمک هزینه به دانش‌آموزان تحت پوشش داشته‌ایم.

وی با اشاره به پرداخت 505 میلیون تومان کمک هزینه درمانی به بیماران تحت پوشش خاطرنشان کرد: همچنین رقمی معادل 162 میلیون تومان در قالب سبد کالا به حساب کودکان زیر شش سال سوء تغذیه واریز شده است.

رئیس کمیته امداد سلسله با اشاره به جمع‌آوری 342 میلیون تومان از صندوق‌های صدقات شهرستان اظهار داشت: در امسال 17 باب مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر 172 میلیون و 500 هزار تومان و هفت باب مسکن شهری با اعتباری بالغ بر 129 میلیون تومان برای مددجویان نیازمند ساخته شده است.

وی با بیان اینکه 107 مورد کمک هزینه بهسازی و تعمیرات با اعتباری بالغ بر 123 میلیون تومان هم پرداخت شده است، افزود: در بخش گازرسانی روستایی نیز 120 خانوار از محل کمک‌های موردی رقمی معادل 400 هزار تومان به ازای هر خانوار دریافت کرده‌اند.

قدرت الله فلاح نژاد فرماندار سلسله عنوان کرد: این نهاد مقدس یکی از بهترین نعمت‌های انقلاب اسلامی برای مردم کشور ایران به ویژه مستضعفین و محرومان است.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به توده‌های محروم جامعه، بیان کرد: کمیته امداد بهترین نهاد در زمینه رسیدگی به محرومان و مستضعفین است با اینحال نباید در این امر بخشی نگری شود بلکه باید همه دستگاه‌ها در تعامل با یکدیگر در رفع مشکلات محرومان جامعه بکوشند.

فرماندار سلسله با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به نیازمندان جامعه خادمانه و بی‌منت است، عنوان کرد: کمیته امداد بهترین پناهگاه مردم مستضف و محروم است و خدمت به محرومان جامعه منجر به رشد و توسعه عمیق، منطقی و پایدار جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات