غلام‌رضا ملکشاهی، محمدجواد صابر، ابوالقاسم باقری و احمد فرامرزی چهار تن از شهدای استان لرستان هستند که اسامی آن‌ها در لیست شهدای منتخب و شاخص قرآنی لرستان به چشم می‌خورد.

به گزارش لرستان خبر، شهیدغلام‌رضا ملکشاهی در سی‌ام شهریورماه سال ۱۳۴۵، در شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش گردعالی و مادرش گل‌نازار نام داشت. وی دانش‌آموز چهارم متوسطه در رشته تجربی بود که به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم اردیبهشت‌ماه سال ۶۵، در حاج‌عمران عراق بر اثر اصابت ترکش به گردن و پا، شهید شد. مزار وی در زادگاهش قرار دارد. 
وصیت‌نامه شهید غلام‌رضا ملکشاهیان 
جبهه دانشگاهی  است که کتابش قرآن، معلمش امام خمینی، قلمش گلوله،مرکبش خون، دفترش سینه رزمندگان، مکتبش شهادت است.
من طبق همین اصول به جبهه آمده‌ام که با نثارجان خویش از اسلام و قرآن دفاع نمایم، شهادت آخرین تکامل زیستی انسان است که فقط نصیب مخلصین خدا می‌شود. امیدوارم اگر خالص نیستم مرا با  شهادت خالص گرداند. 
نگاهی به زندگی و شهادت 4 تن از شهدای قرآنی لرستانمحمدجواد صابر از شهدای قرآنی لرستان
محمدجواد صابر از شهدای قرآنی لرستان دوم شهریورماه سال ۳۲ در شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش عبدالکریم، کارمند شرکت نفت بود و مادرش فاطمه نام داشت. 
تا پایان دوره کاردانی در رشته ریاضی درس خواند. معلم بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در شلمچه بر اثر مصدومیت شیمیایی و اصابت ترکش به سینه، مجروح شد. یکم بهمن‌ماه سال ۸۸پف   در زادگاهش بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید.مزار او در همان شهرستان قرار دارد.
محمدجواد صابر از شهدای قرآنی لرستان دوم شهریورماه سال ۳۲ در شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش عبدالکریم، کارمند شرکت نفت بود و مادرش فاطمه نام داشت. 
تا پایان دوره کاردانی در رشته ریاضی درس خواند. معلم بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در شلمچه بر اثر مصدومیت شیمیایی و اصابت ترکش به سینه، مجروح شد. یکم بهمن‌ماه سال ۸۸ در زادگاهش بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید.مزار او در همان شهرستان قرار دارد.
نگاهی به زندگی و شهادت 4 تن از شهدای قرآنی لرستان
ابوالقاسم باقری از دیگر شهدای قرآنی لرستان
همچنین ابوالقاسم باقری از دیگر شهدای قرآنی لرستان در ۲۴ تیرماه سال ۴۴، در شهرستان ازنا چشم به جهان گشود. پدرش محمدباقر، در شرکت نفت کار می‌کرد و مادرش نازی نام داشت. دانشجوی دوره کارشناسی در رشته زبان فرانسه بود. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. 
نوزدهم اسفندماه سال ۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر وی را در زادگاهش به خاک سپردند.برادرانش محمود و محمدنبی نیز شهید شده‌اند.
نگاهی به زندگی و شهادت 4 تن از شهدای قرآنی لرستان
احمد فرامرزی از دیگر شهدای قرآنی لرستان 
احمد فرامرزی از شهدای قرآنی لرستان در هفتم مهرماه سال ۳۹، در روستای کهریز شهرستان ازنا در خانواده‌ای مومن متولد شد. تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد. 
قبل از انقلاب در جلسات مذهبی حضور پیدا می‌کرد و بعد از انقلاب توانست در فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی با نهادهای اسلامی همکاری کند. 
دوران سربازی را در کردستان طی کرد در نبرد با گروهک‌ها و صدامیان بعثی در ابتدای غائله کردستان حضور داشت و نیز به‌عنوان بسیجی در منطقه عملیاتی والفجر(شرهانی ) شرکت داشته است . 
تخصص شهید بنایی بود، وی کاشی‌کاری ، گچ‌کاری و نیز برق‌کشی هم می‌کرد . بیشترین مسافرت‌های شهید دوران سربازی در کردستان بوده و نیز قبل و بعد از انقلاب به استان مرکزی و تهران رفت. 
در عملیات والفجر مقدماتی منطقه شرهانی در حین انجام عملیات به شهادت رسید و پیکر مطهر شهید را در روستای کهریز یعنی محل زادگاهش به خاک سپردند.

 

انتهای پیام/

منبع: ایکنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات