مدیرکل کمیته امداد استان لرستان:

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: بازارچه‌های دائمی سال ۹۶ برای اشتغال مددجویان استان لرستان احداث می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، جاسم محمدی فارسانی ظهر امروز در جلسه ویژه ایجاد بازارچه‌های دائمی برای مددجویان کمیته امداد استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد از ایجاد بازارچه‌های دائمی برای اشتغال مددجویان لرستان خبر داد و اظهارداشت: فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خرداد ماه امسال برای احداث بازارچه‌های دائمی در استان‌ها مکاتبه‌ای انجام داد.

وی افزود: در هر شهرستانی که فرمانداران و شهرداران زمینی واگذار کنند که توجیه اقتصادی داشته باشد، کمیته امداد کار خود را برای ساخت بازارچه آغاز می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان  عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در استان لرستان وجود دارد کمیته امداد لرستان در نظر دارد تا یک گاوداری پنج هزار راسی در استان راه‌اندازی کند که برای ساخت آن  تقاضا داریم زمین مناسب در اختیار گذاشته شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد لرستان برای اشتغال مددجویان تحت پوشش این نهاد را ایجاد گلخانه برای کاشت گیاهان دارویی و زعفران دانست و بیان کرد: برای ایجاد این گلخانه نیز درخواست می‌شود 50 تا 100 هکتار زمین فراهم شود تا بتوانیم این طرح را در سال 96 عملیاتی کنیم.

محمدی فارسانی تصریح کرد: کمیته امداد استان لرستان برای اشتغال مددجویان در این بازارچه‌های دائمی تسهیلاتی در اختیار مددجویان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی گلخانه برای گیاهان دارویی زمینه‌ ایجاد صنایع جانبی مانند بسته بندی نیز به وجود می‌آید، خاطر نشان کرد: با اجرای این سه طرح هدف گذاری شده است که حداقل 20 هزار شغل برای مددجویان استان فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات