نجات یک خانواده بی سرپناه توسط بسیج سازندگی خرم آباد؛

از سال های گذشته نیروهای جهادی برای زدودن چهره محرومیت از مناطق محروم لرستان وارد عمل شده و اقدامات بسیار مناسبی همچون ساخت خانه، مسجد، خانه عالم، آبادانی روستاها، تامین امکانات و زیرساخت های مورد نیاز این مناطق را بدون هیچگونه چشم داشتی انجام داده اند.

به گزارش لرستان خبر، خوشبختانه در سال های گذشته شاهد انجام اقدامات مناسبی توسط بسیج سازندگی استان لرستان و مخصوصا درشهرستان خرم آباد جهت حمایت از اقشار محروم جامعه هستیم.

به نحوی که اکنون اقدامات مختلفی توسط این نهاد صورت گرفته که اغلب این اقدامات نیز بر پایه استفاده از ظرفیت های مردمی و نیروهای جهادی بوده اند.

امروزه نیز در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اقدامات مختلفی توسط بسیج سازندگی و نیروهای جهادی بدون هیچگونه چشم داشتی انجام می شود و نمونه های بارز این موضوع را می توان به وضوح مشاهده کرد

 

به همین دلیل برای دیدن تنها گوشه ای از اقدامات بیشمار انجام شده توسط بسیج سازندگی به همراه تنی چند از اصحاب رسانه و همچنین فرمانده پایگاه دهستان رباط نمکی راهی منطقه شدیم.

 

پس از طی کردن حدود 17 کیومتر برای دیدن اولین پروژه بسیج سازندگی به روستای شجاع آباد رسیدیم، اوج ساده زیستی و صمیمیت روستاییان منطقه هر بیننده ای را به خود جذب می کرد و هر یک از ساکنان روستای شجاع آباد در حال فعالیت و کار کردن بودند و گویی که تلاش بی وقفه آنها تمامی ندارد...

 

پس از طی کردن مسیری پر پیچ و خم و با دست اندازهای بلند و کوتاه در روستا به مقصد خود یعنی خانه ای که بسیج سازندگی برای حمایت از یکی از افراد کم بضاعت منطقه احداث کرده بود، رسیدیم.

 

در همین دقایق ابتدایی "اسد محمدی" فرمانده پایگاه مقاومت بسیج دهستان رباط نمکی که به عنوان مسئول بسیج سازندگی منطقه نیز فعالیت می کند، به تشریح روند ساخت این منزل مسکونی برای یکی از اهالی روستا که از بنیه مالی پایینی برخوردار بوده اشاره کرد.

 

وی همچنین اشاره ای به جمعیت 350 نفری روستای شجاع آباد داشته و معتقد است که اقدامات نیروهای بسیجی تنها به ساخت این منزل مسکونی خلاصه نشده و در هر زمان و مکانی که لازم باشد نیروهای مردمی با تمام وجود وارد عمل می شوند، به عنوان نمونه این خانه تنها در مدت زمان 70روز احداث شده که در نوع خود رکوردی باور نکردنی است.

 

محمدی در ادامه با اشاره به روند احداث این واحد مسکونی، گفت: این خانه در زمینی با زیربنای 120 متر مربع که توسط یک خیر به این فرد کم بضاعت اعطا شده، بر اساس طرح های محرومیت زدایی بسیج سازندگی احداث شد.

 در ادامه به پای سخنان صاحب خانه نشستیم، گویی که تمامی آرزوهایش وابسته به این خانه شده بود.

"حسنوند" می گوید که پس از چندین سال زندگی کردن زیر چادرهای روستایی با حمایت و کمک های بی شائبه نیروهای جهادی صاحب خانه شده و توانسته یک سرپناه برای زن و دو فرزندش داشته باشد و تنها کاری که می تواند در شرایط کنونی انجام دهد دعا برای بسیج سازندگی و نیروهای جهادی است.

 

چرا که در صورتی که نیروهای جهادی به کمکش نمی‌شتافتند نمی توانست به آسانی صاحب خانه شود.

 

 به هر حال این خانه همچون چند صد پروژه عمرانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی در سطح مناطق محروم لرستان تکمیل شد، مطمئنا اقدامی که تنها برای رضای خدا و بر پای معنویات باشد، هیچ گاه تمامی ندارد و همچنان شاهد ادامه یافتن فعالیت های بی شائبه نیروهای جهادی و بسیج سازندگی لرستان خواهیم بود.

 

سفر ما هر چند کوتاه بود اما درس های زیادی را به دنبال داشت که به نظر می رسد بهترین تاثیر را از این بازدید باید فعالیت در راه خدا و کمک به افراد کم بضاعت دانست.

 

امیدواریم همه ما در این راه قدم برداریم....

 

انتهای پیام/

منبع:سفیر افلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات