گزارش از جلسه ای که برای حل مشکلات پشته جزایری گرفته شد؛

روستای پشته جزایری واقع در گلدشت شرقی و پشت بیمارستان تخصصی تامین اجتماعی خرم آباد می باشد ، در سال 89 ، حدود 120 خانوار با جمعیتی حدود 500 نفر در این ناحیه ساکن بوده است.

به گزارش لرستان خبر، روستای پشته جزایری واقع در گلدشت شرقی و پشت بیمارستان تخصصی تامین اجتماعی خرم آباد  که در سال 89 ، حدود 120 خانوار با جمعیتی حدود 500 نفر در این ناحیه ساکن است.

 

با توجه به اینکه پشته جزایری چسبیده به گلدشت شرقی است ولی جز محدوده روستا محسوب می شود و هزینه ریالی خرید زمین و امتیازات: آب ، برق ، گاز ، بسیار کم است و این هزینه مالی بسیار کمتر نسبت به منطقه گلدشت شرقی دارد باعث  شده،  مهاجرت مردم  محروم به این ناحیه بسیار زیاد شود و همین امر باعث رشد جمعیت تا حد قابل توجهی شده اشت به طوری که طبق اطلاعات رسیده از منابع آگاه در  سرشماری سال 95 که هنوز منتشر نشده جمعیت فعلی به نزدیک سه هزار نفر رسیده و این یعنی حدود هزار خانوار در آنجا زندگی می کند.

 

این رشد بسیار چشم گیر جمعیتی که به علت سطح مالی پایین به ناچار در این قسمت شهر خانه ساخته اند، نیازمند این شد تا پس از پیگیری آقای بیرانوند بخشدارمرکزی خرم آباد، اعضای شورا و دهیاری پشته جزایری، مسئول اجرایی استان جهت مشاهده مشکلات سری به پشته جزایری بزنند.

 

جلسه در دهیاری پشته جزایری برگزار شد، در ابتدا بخشدار مرکزی خرم آباد ضمن تشکر از مسئولین حاضر در جلسه به دلیل حضور در پشته جزایری و مشاهده مشکلات این ناحیه از شهر گفت: امید است که همه با همت بتوانیم مشکلات این بخش شهر را حل کنیم.

 

وی در خصوص مشکلات پشته جزایری گفت:  دفع آب و فاضلاب، قطعی متعدد آب شرب، روشنایی خیابان ها،کوچه ها و معابر و ضعیف بودن توان نگهداری بار سنگین برق در تابستان، زیر سازی، شن ریزی و آسفالت کوچه ها از مشکلات این منطقه به شمار می رود؛ مهمترین نکته این است با توجه به گسترش لحظه به لحظه پشته جزایری و مهاجرت چشم گیری که انجام می شود باید در طرح هادی پشته جزایری بازنگری شود.

 

بخشدار مرکزی خرم آباد ضمن تاکید بر حل مشکلات روستائیان گفت: پشته جزایری فاصله ای تقریبا با شهر ندارد که باید از امکانات و خدمات  شهری مناسبی بهره مند شود.

 

بیرانوند با اشاره به وعده های مسئولین بنیاد مسکن استان و شهرستان در بازنگری طرح های هادی این منطقه اظهار کرد: کوچه ها و معابر هم بعد از اتمام جدول بندی زیر سازی و تسطیح می شوند و با کسانی که اصول استاندارد ساخت و ساز را رعایت نکنند  قطعا برخود می شود.

 

وی ادامه داد: بعد از اتمام زیر سازی کوچه ها و معابر حتما عملیات آسفالت کوچه ها و خیابان ها انجام می شود.

 

بخشدار مرکزی خرم آباد به وعده هایی مسئول امور برق منطقه 2 خرم آباد هم اشاره کرد و گفت: مشکلات روشنایی معابر و کوچه ها و اضافه نمودن ترانزیستور قطعا تا قبل از سال 95 رفع می شود.

 

بیرانوند در خصوص سایر خدماتی که در اینده به این روستا ارائه می شود افزود: طبق جلسه ای که با مسئولین شرکت اب و فاضلاب استان و شهرستان برگزار مقرر شد با مشارکت و همکاری  مردم شبکه فاضلاب انجام می شود و مشکل آب شرب و قطع مکرر آب در تابستان  مخزن بزرگ و جدید آب شرب بزودی افتتاح می شود تا این مشکلات هم به طور کامل رفع می شوند

 

وی بیان کرد:  شرکت مخابرات نیز قول مساعدت اضافه کردن خطوط تلفن ثابت داده اند که امیدواریم به زودی محقق شود.

 

بخشدار مرکزی خرم آباد تصریح کرد: قول تعریض خیابان پیچ دانشگاه علوم پزشکی تا ورودی پشته جزایری از طرف مسئولین داده شده است  پیچی که روزانه خطرات جانی برای عابران پیاده و به وجود می آورد و به طور روزانه تصادف در این محور صدرصد غیر استاندارد و بسیار پر رفت و امد رخ می دهد.

 

به گفته وی مرکز بهداشت این منطقه نیز از سوی مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد تجهیز می شود.

 

قول های  مسئولین و صحبت های که  انجام شد  نور امیدی در بین مردم ایجاد کرده و خوشحالی در چهره مردم این ناحیه نمایان است  و  همه امیدوار و منتظر به تحقق وعده های مسئولین هستند.

 

حال بعد از مدتی  برخی مسئولین به وعده های خود عمل کرده و با پیگیری بخشدار هم اکنون برخی کوچه ها در در حال تسطیح و زیر سازی توسط ماشین های سنگین بنیاد مسکن  هستند، مشکلات روشنایی معابر تا حد قابل توجهی رفع و مشکلات فاضلاب در شوراهای تخصصی شرکت آب و فاضلاب استان در حال بررسی است.

 

درمورد دفع آب ها ی سطحی نیز مدیر امور آب  قول داده اند که باتوجه به وجود نقشه های پنجاه سال پیش که آب سراب یاس از طریق شاه جو به ماسور و ده محسن هدایت می شد، در  امور آب مصوب شود که از طریق دادستانی،  مسیر نهرهای قدیمی را باز گشایی تا آب های سطحی به رودخانه نزدیک پل ماسور که به گلال مشهور است هدایت شوند تا مشکل دفع آب های سطحی نیز حل شود.

 

دعای خیر مردم پشته جزایری بدرقه راه تان باد ...

گزارش از: حامد نصیری

 

انتهای پیام/

منبع: سفیر افلاک

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات