امام جمعه بروجرد:

امام جمعه بروجرد گفت: تحریم های جدید علیه ایران نقض مکرر برجام است و باید نسبت به این اقدام پاسخی داده شود تا بدانند ملت ایران توان بازدارندگی خود را افزایش می دهد.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد گفت: نمایندگان کنگره آمریکا به بهانه های مختلف، تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کردند و این برای چندمین بار ثابت کرد که آنها قابل اعتماد نیستند.

 وی اضافه کرد: تحریم های جدید علیه ایران نقض مکرر برجام است و باید نسبت به این اقدام پاسخی داده شود تا بدانند ملت ایران توان بازدارندگی خود را افزایش می دهد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال گفت: مسئله اول امروز در کشور اقتصاد است و گره مشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری است که آمارهای رسمی متاسفانه شرایط را رو به حل مشکلات نشان نمی دهد.

 به گفته وی برای رونق تولید باید برموضوع تولید داخلی متمرکز شویم و تمرکز بر تولید ملی یک نیازمند الزاماتی است که وظایفی بر عهده مسئولان قرار داده و مدیران کارآمد، متعهد، انقلابی، با نشاط و پر انگیزه در بخش های مختلف به ویژه در بخش تولید باید اقدام کنند و همچنین تامین امنیت سرمایه گذاری یکی دیگر از ضروریت هاست که حذف قوانین دست و پا گیر باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد.

 امام جمعه بروجرد تصریح کرد: جلوگیری از واردات بی رویه و کالای قاچاق مهمترین موضوع است که رهبری فرمودند باید واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود حرمت شرعی و قانونی آن شناخته شود و باید توجه داشت که اجرای حکم ولی فقیه زمان واجب شرعی است و مسئولان کشور این را بدانند که اگر خلاف این فتوا عمل کنند حرام شرعی مرتکب شده اند.

 به گفته وی علیرغم همه تاکیدات در بحث مبارزه با قاچاق کالا موفق عمل نشده اما باید تلاش کرد تا از ورود کالاهای قاچاق به شدت جلوگیری شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود:12فروردین روز جمهوری اسلامی و روز اعلام نتایج همه پرسی ملت ایران در مورد نظام و رای ملت به این نظام مقدس است،گرچه در 22بهمن با پیروزی انقلاب بر همگان ثابت شد که رهبر این انقلاب امام(ره) است و ملت ایران رای دادند اما امام (ره) با آینده نگری خاص خود بر برگزاری این همه پرسی تاکید کردند و در سال 58این همه پرسی انجام شد و بیش از 98درصد واجدین شرایط به استقرار نظام رای دادند.

 حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: بعد از آن هم همه ساله ملت ایران بر تداوم راهی که نسل اول انتخاب کرده و بر رای هایی که در 12فروردین دادند تاکید کردند.

 به گفته وی این روز از بزگترین اعیاد ملت ایران است و روز 12فروردین روز غرور و سربلندی ملت ایران بوده و برای همیشه باید آن را زنده نگه داشت.

 خطیب جمعه بروجرد با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب گفت: عطر رجب در فصای جامعه پراکنده شده و با آمدن رجب فصل جدیدی از نیایش بندگان آغاز شده و دل های مضطرب آرام می شوند.

 وی بیان کرد: ولادت باقر العلوم (ع) احیاگر فرهنگ ناب دینی و سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان جهان امام هادی(ع) از مناسبت های ماه رجب است که این دو امام در سخت ترین شرایط به مقابله با انحرافات و برداشت های نادرست از اسلام پرداختندو تفکرات سالم را به مردم نشان دادند.

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات