معاون بازرگانی شرکت غله لرستان در گفتگو با هیجار؛

کرم پور گفت : بیش از 600 تن برنج وارداتی جهت تنظیم بازار در انبارهای الیگودرز در سال 92 ذخیره سازی شد که از آن زمان بدلیل به خطر افتادن سلامت مردم از توزیع آنها جلوگیری بعمل آمد.

به گزارش لرستان خبر، طبق آخرین اخبار  بیش از 600تن برنج از چندین سال که در انبارهای سیلو الیگودرز ذخیره سازی شده و پس از این مدت با گذشت تاریخ مصرف آنها غیر قابل استفاده می باشد.

با انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی و طبق در خواست های بسیاری از همشهریان  برای پاسخگویی مسئولین در این خصوص پیگریهای لازم  انجام شد که بدلیل ایام نوروز وعدم دسترسی به مسئولین شهرستان تنها با یکی از  مسئولین استان در این خصوص  گفتگویی  انجام شد.

برنج آلوده در الیگودرز،عکس،تصویر،انبارهای الیگودرز

کرم پور معاون بازگانی شرکت غله لرستان  با بیان جزئیات در گفت وگو اختصاصی با هیجار گفت : سال 92 بیش از  600تن  برنج  جهت تنظیم قیمت  بازار در انبارهای سیلوهای الیگودرز ذخیره سازی شد که در آن زمان بدلیل یکسان نبودن قیمت بازار و قیمت برنج دولتی این برنج ها توزیع نشد.

وی ادامه داد : در همان سال با آزمایشهایی که  توسط بهداشت مواد عذایی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شد مشخص گردید که که این برنج ها برای سلامتی مردم خطر داشته و نباید برای مصرف انسانی توزیع شود .

معاون بازرگانی شرکت غله استان لرستان  اظهار داشت : این برنج ها  جهت تنظیم بازار وحمایت از کشاورزاندر انبارهای شهرستان ذخیره سازی شده بود ولی بدلیل اینکه  با توزیع آنها سلامت مردم با خطر می افتاد از توزیع آن در سالهای بعد جلوگیری بعمل آمد .

کرم پور در پاسخ به سوالی که چرا این آزمایشها قبل از ذخیره سازی در انبارهای شهرستان انجام نشد اظهار داشت : مسئولین یا افرادی  که این برنج ها به کشور وارد  نموده اند  باید پاسخگو باشند چرا که  همه  در خصوص سلامت مردم مسئول هستند.

معاونت بازرگانی غله لرستان ،عکس،تصویر

 وی بیان کرد :برای جلوگیری از سوء استفاده افراد انبارهای شهرستان سال ها که پلمپ شده اند  و این برنج ها تنها باید به مصارف صنعتی یا دامی برسند .

معاون بازرگانی شرکت غله لرستان گفت : طبق قوانین ومقررات  این برنج ها حتی با گذشت تاریخ مصرف آنها   به مزایده عمومی گذاشته می شوند تا بانظارت دامپزشکی ،معاونت غذا ودارو وسازمان صنعت ،معدن وتجارت به مصارف صنعتی ویا دامی برسد.

 وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که چه تضمینی در خصوص جلوگیری از سودجیان در زمان مزایده عمومی وجود دارد افزود : برنامه ریزی مدون جهت نظارت دستگاههای مربوط  از زمان خروج  این برنج ها از انبار تا مصرف صنعتی ودامی انجام خواهد شد تا زمینه سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری شود .

هم اکنون باید این سوال پرسیده شود که چرا پس از گذشت چهارسال هنوز مسئولین در این خصوص اقدام لازم را انجام نداده اند ؟چه کسانی پاسخگو در خصوص این برنج های وارداتی ناسالم  واین میزان خسارت به بیت المال می باشند؟ وسوالهای دیگر که پیگریهای لازم توسط خبرنگار ما در این خصوص انجام خواهد شد تا در روزهای آینده  شاهد روشن شدن  این موضوع  باشیم.

انتهای پیام/

منبع: هیجار

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات