رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: ثبت نام اعتکاف در بروجرد آغاز شد و مراسم اعتکاف در 30 مسجد شهرستان بروجرد برگزار می شود.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام "صادق جعفر پور" رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: ثبت نام اعتکاف از امروز سه شنبه در مسجد امام(ره) آغاز شد و تا 21 فروردین ادامه دارد که امسال آمادگی ثبت نام چهار هزار معتکف در مساجد وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: برادران و خواهران از امروز برای ثبت نام به مسجد امام(ره) مراجعه کنند و هزینه هر نفر امسال 25 هزار تومان است.

 

به گفته وی 16 مسجد در شهر بروجرد و 14 مسجد در روستاها برای معتکفین در نظر گرفته شده و در این ایام 16 مبلغ در راستای اجرای برنامه های مختلف در مساجد فعالیت دارند.

 

حجت الاسلام جعفر پور اظهار داشت: در مراسم اعتکاف، معتکفین سه روز در مسجد علاوه بر روزه داری به دعا و مناجات می پردازند و در کنار این مراسم برنامه های مختلف فرهنگی اجرا می شود.

 

وی بیان کرد: یکی از برنامه های اجرایی در مراسم اعتکاف، قرآن در زلال اعتکاف است که این برنامه در 9 مسجد برگزار می شود و اصلاح قرائت نماز، بیان معارف اسلامی و مفاهیم قرآنی از مهمترین برنامه های اجرایی در این راستا می باشد.

 

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد افزود: سال گذشته سه هزار نفر در مساجد شهرستان بروجرد معتکف شدند که بیشتر معتکفین جوانان بودند.

 

انتهای پیام/

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات