جمعی از چغندرکاران دورود با گلایه از کارخانه قند لرستان مبنی بر نبستن قرارداد و ارائه نکردن بذر و دیگر مواد لازم برای کشت چغندر خواستار رسیدگی این موضوع از سوی مسئولین شدند.

به گزارش لرستان خبر، یکی از چغندرکاران با بیان اینکه امسال کارخانه قند کام کشاورزان دورودی را تلخ کرد، گفت: در سال‌های گذشته کارخانه قند لرستان علاوه بر انعقاد قرارداد پیش از کاشت محصول، بذر و دیگر مواد مورد نیاز کشت چغندر را در اختیار کشاورزان قرار می داد، ولی امسال این کار را نمی کند.
وی با ابراز گلایه از سیستم مدیریتی کارخانه قند اظهار کرد: کشاورز به روال سال‌های گذشته زمین خود را آماده کاشت چغندر می‌کند ولی در لحظه آخر متوجه می‌شود که باید تمام بذر و کود و سم و دیگر مواد را نقدی خریداری کند و این اصلا در توان او نیست.
«نعمت‌الله قائدرحمت» رئیس جهاد کشاورزی دورود در این باره گفت: با توجه به اینکه امسال متقاضی کاشت چغندر زیاد است و کارخانه توان مالی زیادی ندارد که تمام کشاورزان را پشتیبانی کند؛ به همین منظور از بستن قرارداد خودداری می کند.
کارخانه قند پذیرفته که بذر محصول را در اختیار کشاورزان قرار دهد ولی باید هزینه آن نقدی پرداخت شود. کشاورزان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی هر آنچه کود و موادهای کشاورزی نیاز دارند را تحویل بگیرند و با مراجعه به کارخانه ام بذر را تهیه و محصول خود را کشت کنند.قائدرحمت اظهار کرد: جهاد کشاورزی تمام تلاش خود را؛ برای  حمایت از کشاورزان زحمتکش شهرستان در جلسه‌ای که در خرم‌آباد برگزار شد، انجام داد ولی برخی از این عزیزان خواسته‌هایی دارند که در توان کارخانه نیست.

انتهای پیام/

منبع: همشهری

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات