وضعیت نابسامان کوچه های بروجرد؛

وضعیت بسیاری از کوچه های بروجرد وخیم است و آسفالت کنده شده و بی توجهی به این موضوع سبب نارضایتی شهروندان شده و این در حالیست که سال گذشته 8میلیارد تومان هزینه آسفالت شده در حالی که بسیاری از کوچه ها همچنان زخمی باقی مانده اند.

به گزارش لرستان خبر، یکی از فضاهای مهم شهری که رفت و آمد زیادی در آنها جریان دارد، معابر و خیابان هاست و آسفالت کوچه ها، معابر و همچنین بهسازی آنها یکی از مهمترین و ضروری ترین نیازهای هر شهر می باشد.

 

سالهاست بسیاری از کوچه ها و معابر در بروجرد به دلیل کنده شدن بخش هایی از آسفالت و زخمی بودن آنها وضعیت نامناسبی دارند و این امر سبب نارضایتی شهروندان شده اما از سویی این موضوع مورد بی توجهی قرار گرفته و وضعیت کوچه های زخمی هر روز وخیم تر می شود.

آسفالت

وعده آسفالت کوچه ها در بروجرد به موضوعی تبدیل شده که تنها گفته می شود امسال بخش زیادی از کوچه ها آسفالت و ترمیم می شود اما همچنان این موضوع نیز وعده ای است که در بسیاری از کوچه های بروجرد محقق نشده است.

 

این در حالیست که هر ساله شهرداری هزینه ای چند میلیاردی را برای ترمیم و بهسازی کوچه ها و معابر اختصاص می دهد اما ظاهر بسیاری از کوچه ها و خیابان ها نشان می دهد که سالهاست رنگ آسفالت را به چشم ندیده اند.

آسفالت

گرچه گفته مسئولان در این راستا بین 20 تا 40 درصد هزینه های آسفالت کوچه ها بر عهده شهروندان است اما برخی از شهروندان بروجرد با ابراز گلایه از این موضوع اظهار دارند که بیش از سه سال است که مبلغ مورد نظر را واریز کرده اند اما هنوز آسفالت به کوچه آنها نرسیده است.

 

تنها بهانه ای که این روزها در مورد کوچه های زخمی شنیده می شود این است که شهروندان ساکن در کوچه ها باید درخواست مورد نظر را ارائه دهند و در نوبت قرار بگیرند اما بسیاری از شهروندان نیز این درخواست را ارائه داده و مبلغ را واریز کرده اما سالهاست هنوز نوبت آسفالت کوچه آنها نرسیده است.

آسفالت

در ادامه "عباس شمس الدینی" رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: در سال 94 مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان و در سال 95 مبلغ 8 میلیارد تومان برای آسفالت و زیر سازی در معابر و کوچه های بروجرد هزینه شده است.

 

وی اضافه کرد: بودجه عمرانی سال گذشته در بروجرد 48 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 70 درصد آن محقق شده و آسفالت و ترمیم آسفالت بخشی از کارهای عمرانی شهرداری است که همه ساله انجام می شود.

 

به گفته وی اصلاح معابر شهری، اجرای پُل های آبرو، احداث پارک، اصلاح نهرها و آسفالت و بهسازی کوچه ها و خیابان ها از مهمترین اقدامات عمرانی است.

 

شمس الدینی با اشاره به آسفالت کوچه ها گفت: بین 20 تا 40 درصد هزینه آسفالت و ترمیم کوچه ها بر عهده شهروندان است و تنها با ارائه درخواست کوچه ها آسفالت می شود.

 

وی بیان کرد: البته در برخی از مناطق محروم هزینه آسفالت از شهروندان گرفته نمی شود اما سایر شهروندان با توجه به محل مورد نظر باید بخشی از هزینه را پرداخت کنند.

 

شمس الدینی تصریح کرد: ترمیم و آسفالت کوچه های بروجرد براساس اولویت انجام می شود و کوچه هایی که وضعیت بحرانی تری دارند زودتر ترمیم می شوند اما هستند شهروندانی که بیش از پنج سال است مبلغ مورد نظر را واریز کرده و هنوز نوبت آسفالت به آنها نرسیده است.

 

با نگاهی گذرا به کوچه های بروجرد به خوبی می توان دید که وضعیت بسیاری از کوچه ها از بحران هم گذشته اما اینطور که پیداست کوچه ها باید همچنان در صف آسفالت باشند تا شاید چندین سال دیگر نوبت به آنها برسد.

 

انتهای پیام/

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات