استاندار لرستان وعده داد بدقولی تکمیل بیمارستان آیت‌الله بروجردی را به گوش وزیر راه و شهرسازی برساند و اگر حریف وزیر راه و شهرسازی نشد این بدقولی آن‌ها را مستقیماً به گوش رئیس‌جمهور برساند.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز استاندار لرستان‌ همراه با هیئت همراه در کنار برنامه‌های بازدید از سد آبسرده و افتتاح نیروگاه برق گازی بروجرد برای بار دوم در سال جدید سری هم به بیمارستان در حال ساخت و پرحاشیه آیت‌الله بروجردی زد تا بازهم با توپ‌وتشر بر سر کارفرمایان این پروژه خواستار تسریع درروند اتمام آن شود.

بیمارستان 230 تختخوابی آیت‌الله بروجردی در سال 85 کلنگ زنی شد و از آن سال تاکنون با وعده‌های مکرر مسئولان‌ همچنان درروند احداث بااینکه از ضروری‌ترین نیازهای شهروندان بروجردی است مانده و همت مسئولان را در اتمام آن می‌طلبد.

پروژه ای که 3 دولت به خود دید

ساخت یک بیمارستان در سه دولت این بیمارستان تاکنون وعده وزرای سه دولت را به خود دیده و همچنان باوجود اینکه در سال گذشته با تأکیدات مکرر استاندار لرستان روند احداث آن قدری سرعت گرفت اما در پیچ‌وخم اتمام ساختمان فیزیکی آن مانده تا هر هفته شاهد بازدید عده‌ای از مسئولان استانی از روند تکمیل آن باشد.

اما انگار گوش مدیران و کارفرمایان این پروژه از توپ‌وتشرهای استاندار لرستان ‌هم پرشده و حالا دیگر پس از 15 روز تعطیلات نوروزی به‌کندی روند ادامه احداث آن دنبال می‌شود و با بهانه‌های مختلفی همچون گیرکردن تجهیزات آسانسور در گمرک و نبودن درب‌های سفارش داده‌شده، سعی دارند از بار مسئولیت خلف وعده‌های خود برای هزارمین بار شانه خالی کنند.

گلایه استاندار لرستان

اما امروز هوشنگ بازوند استاندار لرستان به جد و با عصبانیت بر سر کارفرمایان این پروژه فریاد زد و گفت: از روند احداث این پروژه بسیار گلایه‌مند و خسته‌ام آن‌قدر راجع به عملیات اتمام این پروژه وعده‌ و وعید به مردم داده‌شده و بدقولی‌های فراوان پس‌ازآن که افکار عمومی و مردم بدبین شده‌اند.

وی اتمام احداث این بیمارستان پرحاشیه را حساس‌ترین مطالبه مردم بروجرد خواند و اظهار داشت: ظاهراً ما حساسیتی روی این پروژه نداریم و مدام وعده می‌دهیم و اجرایی نمی‌شود و به‌رغم اعلام مشاور پروژه مبنی بر پیشرفت 95 درصدی، این بیمارستان هیچ پیشرفتی نداشته و جلسات مداوم هم کاری برای تسریع درروند احداث آن نکرده است.

وی تصریح کرد: دو وزیر بهداشت و درمان و راه و شهرسازی برای این بیمارستان قول دادند و به دلیل نرسیدن به موعد وعده داده‌ شده هر دو بدقول شدند اما وزیر بهداشت اعلام کرده برای تجهیز این بیمارستان به‌محض دریافت کردن از وزارت راه و شهرسازی آمادگی کامل دارد.

گلایه به رئیس‌جمهور

اما بازوند که با این صراحت از پیمانکاران این پروژه گلایه کرد قول داد که بدقولی آن‌ها را به گوش وزیر راه و شهرسازی برساند آن‌هم در نشستی که قرار است در این هفته با وی داشته باشد و آن‌وقت اگر حریف وزیر راه و شهرسازی و معاون وی علیزاده نشد این بدقولی آن‌ها را مستقیماً به گوش رئیس‌جمهور برساند تا این بار دستور مستقیم از مقام اجرایی نخست کشور برای تسریع درروند تکمیل این پروژه دریافت کند.

البته پیمانکار این بیمارستان معتقد است می‌تواند تا 25 فروردین دو بخش این پروژه را برای بهره‌برداری آماده کند اما بازوند بازهم بر خواسته خود پافشاری کرد که نمی‌شود یک بیمارستان را با دو بخش به بهره‌برداری رساند و بازهم به مردم قول دیگری داد.

استاندار لرستان بار دیگر از این‌همه بدقولی گلایه کرد و افزود: تاکنون هیچ پروژه‌ای سابقه نداشته که برای بازدید و نظارت از آن این‌همه شخصاً سرکشی کنیم و کار به‌جایی نرسد.

حساست افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی در آستانه انتخابات

وی گریزی هم به مباحث انتخاباتی و حساسیت این پروژه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری زد و گفت: کارفرمای این پروژه دیگر نباید تاریخی را برای بهره‌برداری از این پروژه تعیین کند چراکه در صورت عدم تکمیل آن در موعد مقرر منتقدین دولت می‌گویند به دلیل انتخابات این مشکل پیش‌آمده است.

بازوند قول داد درصورتی‌که رایزنی‌هایش با وزیر راه به نتیجه نرسید ضمن یک مصاحبه تلویزیونی از مردم نسبت به تأخیر چندباره افتتاح این پروژه رسماً عذرخواهی کند و بگوید که زورش به وزیر راه برای تکمیل این بیمارستان نرسیده است.

البته ناگفته نماند این پروژه که در آخرین وعده‌ها قرار بود پایان اسفندماه تکمیل و تحویل شود همچنان پیشرفت چندانی نداشته و ایام تعطیلات نوروزی نیز به‌رغم حساسیت ویژه‌ای که روی آن ایجادشده با کمتر از 50 درصد فعالیت و 150 کارگر تنها در یک نوبت‌کاری در حال احداث بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات