بیش از ۱۸۰ مسجد استان لرستان امسال میزبان بیش از ۱۸ هزار معتکفی است که حریم دوست را برای خلوت‌گزینی در هیاهوی دنیا برگزیده‌اند.

به گزارش لرستان خبر، هیاهوی زمزمه‌های دعا و نیایش معتکفان سیل همهمه‌ای به راه انداخته و فضای مساجد را از عطر دل‌انگیز و بهشتی خود پر ساخته است تا به مدت 72 ساعت مساجد آکنده از زمزمه‌های بهشتی معتکفان شود.

حدود 180 مسجد در سراسر استان لرستان هم‌زمان با فرارسیدن ایام البیض ماه رجب میزبان زمزمه‌های شب‌زنده‌داران معتکفی است که بریده از دنیای خود گرداگرد یکدیگر جمع شده و بر بال‌وپر نیایش سوار شده‌اند.

اینجا مسجد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد مأمن عاشقان و دلباختگانی است که در هیاهوی دنیا دل از خاک کنده و به افلاک نظر دارند، به دیدار معتکفان چه تپش‌های تندی دل را در مشاهده آن شیفتگان حریم امن الهی فرامی‌گیرد.

تا چشم کار می‌کند مسجد پر است از جوانان و نوجوانان در سنین مختلف و اندک افراد با سنین بالای 40 سال در این مراسم معنوی شرکت کرده‌اند.

گوشه‌ای از مسجد عده‌ای از جوانان گرداگرد یکدیگر جمع شده و حلقات صالحین با موضوع بصیرت در مسائل روز را تشکیل داده و از حضور چند کارشناس و روحانی در کنار خود بهره می‌برند.

گوشه‌ای دیگر نیز عده‌ای از جوانان و کهن‌سالان در کنار هم زمزمه‌های ادعیه ماه رجب و ایام البیض این ماه را سر می‌دهند تا در زمزم اشک‌هایشان دل‌های زنگارگرفته از تاریکی دنیا را شستشو دهند.

بریدن و اتصال به معشوق

اصل و اساس برگزاری مراسم اعتکاف که از برکات انقلاب اسلامی ملت ایران است نیز همین بریدن از ظواهر دنیا و رسیدن به اصل وجودی خود است تا چند روزی به این سبب دل‌وجان آماده پذیرش انوار رحمانیه گردد.

اما اینجا در میان ازدحام شلوغ دنیای هزار رنگ آدم‌ها کسانی هستند که با بریدن‌ها وصل می‌شوند و این وصال را به هزار رنگ و لعاب گذرا و فانی دنیا ترجیح می‌دهند.

به‌راستی چه زیباست زمزمه‌های الهی العفو جوانانی که در اوج دارندگی از مکنت و سلامت خلوت‌نشین خانه بی‌منت یار شده‌اند، گوارای وجودتان باد مُحرِم شدن در حریم دوست.

اعتکاف دانشجویی

برگزاری مراسم اعتکاف دانشجویی در دانشگاه‌های استان لرستان نیز جلوه‌ای باشکوه از حضور اقشار مختلف دانشجویان و برگزاری مراسم ویژه با حضور جوانان مشتاق را به نمایش گذاشته تا مساجد دانشگاه‌های اصلی استان نیز پذیرای خیل مشتاقان به این مراسم معنوی باشد.

برگزاری مسابقات فرهنگی، مذهبی، اقامه نماز جماعت، بیان احکام و فلسفه اعتکاف و بیان ویژگی‌های حکومت اسلامی و مناقب ائمه اطهار از برنامه‌های متنوع امسال در حاشیه برگزاری مراسم اعتکاف است که در مساجد استان لرستان باشکوهی خاص در حال برگزاری است.

امسال بیش از 300 مبلغ و مبلغه در میان بالغ‌بر 20 هزار معتکف در مساجد استان لرستان حال و هوای اعتکاف را مزین به فراگیری احکام و اخلاق اسلامی می‌کنند تا فضای دل‌انگیز اعتکاف همراه با کسب معارف الهی باشد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات