همایش "راه انقلاب" در مسجد بلال حبشی خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، سید نظام الدین موسوی شامگاه جمعه در همایش "راه انقلاب" که در مسجد بلال حبشی خرم‌آباد برگزار شد  اظهار داشت: در زمانی که یک ذهنیت پیروزمندانه در غرب شکل گرفت تصورشان این بود لیبرال دموکراسی پایان تاریخ است و بلوک شرق که فروریخت احساس کردند که دنیا تک‌بعدی و آن‌ها کدخدای جهان هستند و همه دنیا رعیت آن‌ها است.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی و فریاد امام خمینی (ره) این جهان تک‌بعدی را شکست افزود: امام خمینی (ره) حرکت جدیدی را شکل داد، مفاهیم جدیدی را در ادبیات سیاسی دنیا خلق کرد، مردم دنیا را با پدیده جدیدی آشنا کرد و یک رقیب جدی برای دنیای سرمایه‌داری و لیبرال دموکراسی به وجود آورد که تا امروز آنچه درصحنه عملی میدان‌ها مشاهده می‌شود رسوخ و نفوذ روزافزون این پدیده الهی در قلوب ملت‌های دنیا است.

مدیر عامل خبرگزاری فارس عنوان کرد: به همین دلیل است غرب از انقلاب اسلامی احساس خطر می‌کند و برای ما چالش ایجاد می‌کند بنابراین ما در این دوره و مقاطع همیشه با حساس بودن شرایط مواجه بوده‌ایم.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی یکی از کلیدواژه‌ها و مفاهیم اساسی که مقام معظم رهبری در سال‌های مختلف مطرح کردند این است که ما امروز در یک پیچ تاریخی و در یک مرحله خطیر و حساس به سر می‌بریم و بارها اشاره کردند که ما در مسیر یک قله‌ای قرار داریم که در راه رسیدن به این قله یک گردنه سخت و هولناک وجود دارد.

موسوی تصریح کرد: اگر در این پیچ خطرناک بلغزیم یا خطا کنیم در قعر این دره هولناک قرار می‌گیریم و یا سبب عقب‌گردمان می‌شود بنابراین اگر در این پیچ با صلابت، دقت و بدون ترس و واهمه حرکت کنیم به سمت مسیر قله می‌رویم و آن را فتح می‌کنیم.

وی با مطرح کردن این سؤال که چرا مقام معظم رهبری در این مرحله از انقلاب روی این پیچ تاریخی تأکیددارند، گفت: در عرصه جهانی و منطقه‌ای مختصاتی داریم که نشان می‌دهد ما در این پیچ تاریخی هستیم و لیبرال دموکراسی، سرمایه‌داری و در رأس آن آمریکا در این شرایط بعد از مدت‌ها به این نتیجه رسیده است مسئله اصلی در دنیا و در منطقه انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است.

مدیر عامل خبرگزاری فارس اظهار داشت: آمریکایی‌ها بسیار تلاش کردند که مسئله آسیای غربی ،آسیای جنوب غربی و شمال آفریقا را طوری حل کند که متناسب باهدف بلندمدت خود به‌ویژه تأمین امنیت رژیم غاصب صهیونیستی باشد.

وی بابیان اینکه غرب در یک مقطعی بحث خاورمیانه جدید را مطرح کرد افزود: آمریکایی‌ها مسئله 11 سپتامبر را بهانه قرار داده و به کشورهای عراق، افغانستان حمله کردند، صدها هزار نفر سرباز را به منطقه ما اعزام و در این راه سرمایه‌گذاری و ائتلاف کردند اما چه اتفاقی افتاد؟ عملاً از منظر نظامی هیچ افزوده‌ای برای آمریکا شکل نگرفت.

موسوی عنوان کرد: در افغانستان همان فضا و شرایط قبل وجود دارد و آمریکایی‌ها مجبور شدند عقب‌نشینی کنند، در عراق نه‌تنها امنیتی برقرار نشد بلکه داعش و گروه‌های تروریستی بیش از قبل به‌صورت ناشناس و شناخته‌شده حرکت‌های خود را ادامه دادند و دردناک‌تر از آن برای آمریکایی‌ها این بود که در برخی از کشورها به‌جای اینکه جریان روشن‌فکری غرب‌زده همسوی با آمریکا قدرت را در دست بگیرد،جریانات انقلابی و همراه با نقطه کانونی جبهه مقاومت یعنی انقلاب اسلامی شکل و قدرت را به دست گرفت.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها در یک مقطعی تلاش کردند تا بعدازاینکه بیداری اسلامی شکل گرفت، انحرافی در آن ایجاد کنند و یک مدت سعی کردند یک مدل سکولار و به‌ظاهر مسلمان ترکیه را به جامعه  مسلمانان منطقه غالب کنند اما در همه این‌ها شکست خوردند.

مدیر عامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: امروز در منطقه خاورمیانه حرف و قدرت اول محور مقاومت که نقطه کانونی جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: در عراق، سوریه، یمن، بحرین و در بسیاری از کشورهای دیگر بدون اینکه جمهوری اسلامی ایران حضور فعال و گسترده نظامی داشته باشد آمریکایی‌ها قافیه را باختند و کار در دست جبهه مقاومت است.

موسوی به شکل‌گیری جریان‌های همسو با انقلاب اسلامی و حرکت اربعین در عراق اشاره کرد  واظهارداشت: در یمنی که حیات خلوت عربستان سعودی بود هیچ‌کس باور نمی‌کرد که جریان مقاومت یک‌باره بتواند بخش عظیمی ازجمله پایتخت یمن را فتح کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها عربده‌کشی و موشک‌پرانی‌هایی دارند اما نمی‌توانند در سطح منطقه کاری انجام دهند چراکه فضا دارد به سمت و نفع مقاومت پیش می‌رود.

مدیر عامل خبرگزاری فارس عنوان کرد: بسیاری در داخل کشور به دنبال این بودند اجازه ندهند فضا به این سمت برود و ما محور و جبهه مقاومت را تقویت کنیم ازاین‌رو چه در دولت گذشته و چه در دولت فعلی عده‌ای مقابله کردند تا این اتفاقات نیفتد اما کسی که ایستاد رهبری و سپس مدافعان حرم بودند که با جنگیدن و خون خود سبب شدند تا ما به نتایج فعلی برسیم.

وی بیان کرد: در این عرصه و سطح خارجی، این پیچ تاریخی را آنجا که دستورات مقام معظم رهبری اجرایی می‌شود طی می‌کنیم پس آنجا که پیروزی به دست می‌آید آنجا نشان می‌دهد که دستورات رهبری عمل می‌شود.

مدیر عامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: آیا در عرصه داخلی نیز پیچ تاریخی این‌طور پیش می‌رود؟ ملاک و معیار ما مقام معظم رهبری است آیا رهبری راضی است؟ نه چون صراحتاً بیان کردند که دولت دارد کارهایی انجام می‌دهد اما اتفاقی نیفتاده است و مردم نیز راضی نیستند.

وی گفت: مسئله‌ای هم که در این پیچ تاریخی در کشور وجود دارد کارآمدی نظام و اقتصاد مقاومتی است که برای آن باید تدبیر شود.

موسوی تصریح کرد:مردم باید احساس کنند در این پیچ تاریخی به سمت مسیر درست و کارآمدی حرکت می‌کنند، ما در دوران تحریم فهمیدیم که باید به خوداتکا کنیم به همین جهت مقام معظم رهبری اصلی‌ترین مسئله را اقتصاد مقاومتی دانستند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی بدین معنا است که قوه مجریه و دستگاه‌های اجرایی مسیر را هدایت کنند، اقتصاد متکی به داخل داشته باشیم اما آیا مسیر این است؟ بخش عمده پول و اختیارات کشور در دست دولت است اما متأسفانه آنچه مشاهده می‌شود خروجی درستی نیست و نه رهبری راضی است و نه مردم.

مدیر عامل خبرگزاری فارس اظهار داشت: بیشتر وعده‌هایی که دولت درزمینهٔ های مختلف به مردم داده است عمل که نشده هیچ، اصل وعده نیز انکار می‌شود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی که رهبری آن را مطرح کردند به نحوی دیگری دارند آن را تعبیر می‌کنند و می‌گویند راه اینکه به اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم این است که غربی‌ها در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند تا بعد جرات حمله به ایران را نداشته باشند.

موسوی عنوان کرد: ملاحظه می‌شود قله یک‌به‌یک تمام وعده‌هایی که دولت داده است در حال فروریختن است.

وی بیان کرد: رئیس‌جمهور کلید را بالا برد و گفت ما با این کلید همه‌چیز را حل می‌کنیم، وعده 100 روزه داد و گفت راه‌حل 100 روزه‌دارم اما به صراحتاً می‌گوید تا 100 سال دیگر مشکلات حل نمی‌شود، با همه بدی‌هایی که فضای مجازی دارد اما خوشبختانه این‌گونه کلیپ‌ها می‌ماند.

مدیر عامل خبرگزاری فارس گفت: کلید این دولت سیاست خارجی بود و گفتند که ما توافق یا برجام را انجام می‌دهیم تا سیل سرمایه به کشور وارد شود و رئیس‌جمهور صراحتاً گفت توافق هسته‌ای را در صورتی می‌پذیریم که همه  تحریم‌ها به‌یک‌باره لغو شود.

وی تصریح کرد: نظام  فضا را برای آن‌ها باز کرد و مقام معظم رهبری نیزنه ازاین‌جهت که نمی‌دانستند بلکه برای اینکه برای ملت تجربه باشد حمایت کردند و همه شاهد بودیم که رهبری فرمودند بنده خوش‌بین نیستم.

موسوی اظهار داشت: در تمام نظرسنجی‌ها نزدیک 80 درصد مردم واقعاً باور کرده بودند که با  برجام اقتصاد متحول می‌شود اما آیا این اتفاق افتاد؟

وی افزود: در مسئله برجام گفتند هرروز عدم اجرای برجم روزی 100 میلیون دلار به ما ضربه میزند سپس رئیس سازمان انرژی اتمی گفت روزی 150 میلیون دلار ضربه وارد می‌شود تاکنون بیش از 60 میلیارد دلار  باید می‌رسید پس کجاست؟

مدیر عامل خبرگزاری فارس عنوان کرد: گفتند که 175 میلیارد دلار در خارج از کشور پول بلوکه‌شده داریم پس اگر توافق انجام شود این پول‌ها به داخل کشور وارد می‌شود این 175 میلیارد دلار اکنون کجاست؟ یا دروغ گفته شد یا اینکه نتوانستند و طرق مقابل بدعهدی کرده است ما باید آثار این را ببینیم.

وی به طرح شدن کاهش تورم از سوی دولت اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور در مناظرات انتخاباتی گفت تورم را جیب مردم باید احساس کند نه آمار و ارقام  اما روزبه‌روز تورم دارد بالاتر می‌رود.

موسوی بیان کرد: رکود در کشور سبب بحران بیکاری شده است، بیکاری که بی‌سابقه است و این در حالی است که دولت می‌گوید تورم را کاهش داده‌ایم اما در آینده دچار رکود تورمی می‌شویم.

وی به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه دولت ایران اشاره و تصریح کرد: نگرانی بزرگ این است که به لحاظ کارآمدی و اقتصادی آنچه فرا روی ما است حقیقتاً سنگین است.

مدیر عامل خبرگزاری فارس اظهار داشت: بحران بیکاری ناشی از رکودی که وجود دارد و تهدیدات جدی که برای کشور ما ایجادشده است سبب شده تا نسل پر پتانسیل کشور بستر کاری نداشته باشد.

وی افزود: وقتی واردات آزادشده است، برخی رانت خوارهای بزرگ برای واردات گذاشته‌شده است معلوم است که مردم دچار گرفتاری می‌شوند.

موسوی عنوان کرد: کارخانه‌هایی که 70 سال در این کشور فعالیت داشتند در حال تعطیلی هستند و پدیده جدید بیکار شدن شاغلان افزوده‌شده است.

وی بیان کرد: بحران ورشکستگی کارخانه‌ها، ورشکستگی بانک‌ها و مفاسد کلان به وجود آمده است بنابراین اگر این روند ادامه یابد دولت با مشکل مواجه نمی‌شود بلکه نظام به مشکل برمی‌خورد و خطر برای انقلاب است.

مدیر عامل خبرگزاری فارس گفت: برای اینکه مسیر هم‌راستا با پیچ تاریخی اصلاح شود به‌طور حتم باید تحول جدی در مدیریت کشور شکل گیرد چراکه قابل اصلاح نیست و باید تغییر کند.

وی تصریح کرد: انتخابات پیش رو مهم است و دلیل اینکه بسیاری از عناصر، انسان‌های  بزرگ و سرمایه‌های اجتماعی به میدان آمدند احساس خطر برای انقلاب است وگرنه گفته می‌شد که رئیس‌جمهور معمولاً دو دوره هست.

موسوی  بابیان اینکه رئیس‌جمهور کنونی 37 درصد رأی منفی دارد اظهار داشت: بسیاری از مردم به دنبال تغییر هستند و این تغییر زمانی اتفاق می‌افتد که مردم احساس کنند که آن جریانی که به دنبال این تغییر است جدی‌اند و برای رفع مشکلات برنامه دارند.

وی با بیان اینکه  ما نهایتاً در انتخابات باید حول یک نفر جمع‌شویم که توانمندی داشته باشد، افزود: اگر علاقه‌مند به این انقلاب هستیم  و می‌خواهیم در یک مسیر درست حرکت کنیم باید پای‌کار بیاییم و با تمام توان بدون چشم‌داشت کارکنیم.

مدیر عامل خبرگزاری فارس عنوان کرد: سامانه‌ها و پویش‌های رسمی و غیررسمی در این عرصه پای‌کار بیایند.

وی بیان کرد: برخی به دنبال دوقطبی فرهنگی هستند که نیروهای انقلابی باید مراقب باشند و ممکن است کاری کنند که دغدغه دینی را دست‌کاری کنند پس دقت کنید صبر و بصیرت انقلابی داشته باشید.

موسوی  گفت: هیچ دشمن خارجی را که جرات حمله به ایران را داشته باشد نداریم جنگ اصلی کشور جنگ با ناکارآمدی، فساد، فقر و تبعیض  است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات