نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه انحلال دانشکده علوم قرآنی لرستان ظلم بزرگی است گفت: مسئولان استان به‌جای برطرف کردن مشکلات دانشکده راه آسانی را انتخاب کردند و آن منحل کردن این دانشکده است.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با دانشجویان دانشکده علوم قرآنی استان که در بیت امام‌ جمعه خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: یکی از نشانه‌های پیشرفت هر جامعه‌ای علم، دانش و معنویت است و اگر در هر جامعه دانش، معرفت، حکمت، ایمان، و ولایت حاکم باشد جامعه‌ای ایده‌آل و پیشرفته است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر پیشرفت علمی تأکید دارند افزود: در میان رشته‌های دانشگاهی که امروز وجود دارد علوم قرآنی رشته‌ای است که هم دانش و هم معنویت در آن وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: برترین رشته‌ها علوم قرآن و حدیث است چرا که دانشجویان این رشته هم از دانش لازم برخوردار می‌شوند و هم از معنویت و برکت قرآن استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید دانشگاه علوم قرآنی از جایگاه و پشتوانه والایی برخوردار باشد بیان کرد: یکی از کارهایی که پیگیری و با استاندار وقت صحبت شد ایجاد شعبه‌ای از دانشگاه علوم قرآن و حدیث در استان لرستان بود که با پیگیری‌های فراوان این دانشکده در سال 90 در استان لرستان فعالیت خود را آغاز کرد و مورد استقبال جوانان قرار گرفت.

میرعمادی تصریح کرد: تأسیس این دانشگاه کار ارزشمندی در استان لرستان بود که باید مسئولان این دانشکده را تثبیت می‌کردند و به دنبال امکانات و تجهیزات لازم، اساتید برجسته و هیئت‌ علمی خوب می‌رفتند.

وی گفت: متأسفانه دانشگاه علوم قرآنی مورد بی‌مهری قرار گرفته است، دانشگاه علوم قرآن در این مدت حالت استیجاری و مکان مناسب نداشت که این اولین و مهم‌ترین مشکلی بود که دانشکده با آن روبه‌رو است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه تأمین جان دانشجویان نخستین وظیفه مسئولان دانشکده است که باید در این زمینه پاسخگو باشند اظهار داشت: مسئولان استان به‌جای حل مشکلات دانشکده راه آسانی را انتخاب کردند و آن منحل کردن این دانشکده است.

وی افزود: منحل کردن دانشگاه علوم قرآنی لرستان ظلم بزرگی است که باید این مشکلات را برطرف کنیم، تا جایی که توان داریم در جهت حمایت از دانشجویان کوتاهی نخواهم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات