در پی اعتراض تشکل‌های زیست‌محیطی خرم‌آباد؛

مراسم کلنگ زنی «خانه امید بازنشستگان» در خرم‌آباد به دلیل اعتراض تشکل‌های زیست‌محیطی نسبت به مکان پیش‌بینی‌شده برای آن لغو شد.

به گزازش لرستان خبر، قرار بود که عصر امروز چهارشنبه طی مراسمی عملیات اجرایی «خانه امید بازنشستگان» در مرکز لرستان با حضور مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور آغاز شود که جمعی از تشکل های مردم نهاد با حضور در محل برگزاری این مراسم اعتراض خود را نسبت به احداث این پروژه در پارک «معلم» خرم آباد اعلام کردند و این امر موجب شد تا با دستور مسئولانی که خود عامل برگزاری مراسم بودند، برنامه کلنگ زنی صندوق امید بازنشستگان لغو شود.

مردم منطقه نیازمند به پارک معلم هستند

یکی از اعضای تشکل های زیست محیطی حاضر در پارک معلم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امروز اعضای انجمن های مردم نهاد زیست محیطی، جامعه شناسی و بازنشستگان جمع شده ایم تا اجازه ندهیم ساختمان صندوق امید بازنشستگی در پارک معلم احداث شود، اظهار داشت: ما بازنشسته هستیم و تمایلی نداریم در یک پارک خانه امید بازنشستگی احداث شود.

وی با بیان اینکه اطراف پارک معلم خانه های مسکونی بسیاری وجود دارد که نیازمند به این پارک هستند، تصریح کرد: بازنشستگان نهادهای مختلف خودشان فضای لازم را برای جمع شدن دارند.

ساخت و ساز غیرمجاز را متوقف می کنیم

یکی دیگر از افراد حاضر در جمع با بیان اینکه در همه جوامع بشری تخریب پارک تخلف است، گفت: در پارک و فضای سبز هر نوع ابنیه ای ساخته شود تخلف محض است و ما نسبت به احداث ساختمان صندوق امید بازنشستگی در این پارک اعتراض داریم.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه مردم آمده اند که فضای سبز از بین نرود، افزود: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا روند ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر را متوقف کنیم.

اسد عبداللهی فرماندار خرم آباد در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مقرر بود که مکانی برای احداث خانه بازنشستگان در شهر خرم آباد پیش بینی شود، اظهار داشت: شورای شهر و همچنین شهرداری مصوب کرده بودند که این ساختمان در این مکان ساخته شود که با حضور مردم و تشکل های زیست محیطی و همچنین دستور استاندار لرستان عملیات اجرایی این پروژه لغو شد.

وی با بیان اینکه به علت اعتراض تعدادی از انجمن های زیست محیطی و بازنشستگان باید در محل احداث این صندوق تجدید نظر شود، گفت: در این راستا بررسی بیشتری برای مکان احداث این ساختمان صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بازنشستگان افراد سالخورده ای هستند و برای اینکه در یک محل جمع شوند باید دسترسی راحتی به آن داشته باشند، گفت: در این راستا در اولین فرصت مکان جدید ساختمان خانه امید بازنشستگان در خرم آباد اطلاع رسانی می شود.

۴ نقطه برای احداث ساختمان پیش بینی شده بود

دریکوند مشاور استاندار لرستان در این رابطه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سراسر کشور غیر از چند استان کانون های بازنشستگان برای تجمیع بازنشستگان و انتقال افکار و نظرات آنها راه اندازی شده است، اظهار داشت: طی هشت سال گذشته کانون بازنشستگان استان به دنبال احداث مکانی برای بازنشستگان بود که متاسفانه موفق نشده است.

وی با بیان اینکه برای احداث این ساختمان شخصا حضور پیدا کردم و ۴ نقطه از شهر خرم آباد در پی بازدید کارشناسان و مسئولان کانون بازنشستگان برای این ساختمان تعیین شد، گفت: در این راستا در نهایت به اصرار کانون بازنشستگان، ۹ نفر از اعضای شورای شهر خرم آباد به احداث این ساختمان در پارک معلم رای مثبت دادند.

مشاور استاندار لرستان تصریح کرد: امروز به دلیل اعتراض مردم نسبت به محل احداث این ساختمان، استاندار لرستان پیام دادند که عملیات اجرایی آن متوقف شود و مکان دیگری از سوی استانداری، شورای شهر و شهرداری در نظر گرفته شود.

به هر روی، امروز با حضور مردم منطقه اطراف پارک معلم و اعضای کانون های زیست محیطی و بازنشستگان کار احداث ساختمان صندوق امید بازنشستگی متوقف شد اما سوال این است که با وجود اینکه همه مسئولان ذی ربط از جمله استانداری لرستان، شهرداری خرم آباد، کانون بازنشستگان و شورای شهر در جریان احداث یک ساختمان اداری در پارک معلم بوده اند چرا تاکنون اقدامی در راستای مکان نمایی درست این ساختمان نکرده اند و حتی برنامه کلنگ زنی این ساختمان را با حضور مسئولان کشوری برقرار کرده اند.

 

انتهای پیام/

منبع: مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات