همایش ملی «جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت» چهارشنبه، ششم اردیبهشت‌ماه به مدت دو روز در محل سالن همایش‌های بانک صادرات خرم‌آباد آغاز به‌کار کرده است.

به گزارش لرستان خبر، همایش ملی «جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت» چهارشنبه، ششم اردیبهشت‌ماه به مدت دو روز در محل سالن همایش‌های بانک صادرات خرم‌آباد آغاز به‌کار کرده است.

 با فراخوان این همایش ملی که با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن برگزار شده است، ۲۰۰ مقاله ارائه شد که پس از چهار مرحله گزینش و داوری ۷۰ مقاله به‌عنوان مقالات برتر انتخاب شدند که این مقالات در کمیسیون‌های تخصصی این همایش ارائه خواهد شد.

این همایش که اختتامیه آن روز پنج‌شنبه، هفتم اردیبهشت‌ماه است به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه و با حضور دیگر دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ایتان در حال برگزاری است.

یادآور می‏‌شود، این همایش، جنگ نرم و پدافند غیر عامل در سه عرصه سلامت اجتماعی، سلامت روانی و سلامت جسمی را مورد بررسی و کاوش علمی صاحب‌نظران داده و انشاالله زمینه ارتقای سطح سلامت اجتماعی و فردی را فرهم خواهد کرد.همایش ملی جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت، همایشی علمی  ـ پژوهشی است که گروهی متشکل از تئوری‌پردازان، جامعه‌شناسان، پزشکان متخصص و روانشناسان و روانپزشکان در قالب کمیته علمی، نظارت علمی و محتوایی آن را بر عهده دارند.

از اهداف برگزاری این همایش ملی می‌‏توان به تبیین اصول، مبانی و گفتمان جنگ نرم و پدافند غیر عامل، تبیین چیستی جنگ نرم در سلامت اجتماعی، روانی و جسمی، تبیین چگونگی پدافند جنگ نرم در حوزه سلامت اجتماعی، روانی و جسمی اشاره کرد.همچنین، تحقق منویات مقام معظم رهبری در اولویت‌دهی به جنگ نرم، ایجاد بستر هم‌اندیشی و مشارکت تمامی صاحب‌نظران و صاحبان اندیشه در این عرصه راهبردی، ایجاد زمینه بهره‌گیری از مقالات علمی و کاربردی‌سازی آن‌ها و رعایت اصل صرفه ‌جویی به‌عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی از سیاست‌های در نظر گرفته شده برای این همایش ملی است.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات