مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان آمار ورودی جمعیت بیکار استان را ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر در سال دانست و گفت: هم اکنون ۸۷ هزار نفر بیکار در استان لرستان وجود دارد.

به گزارش لرستان خبر، علی آشتاب صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار اظهار داشت: براساس آمار مرکز آمار ایران استان لرستان در ابتدای سال 92 جمعیت بیکار استان لرستان 130 هزار و 359 نفر بود به طوری که نرخ بیکاری استان 20 درصد بود.

وی افزود: با تلاش‌های انجام گرفته در استان و محور قرار دادن بخش خصوصی و احیاء پروژه‌های راکد در سه سال و نیم 74 هزار و 571 فرصت شغلی در استان لرستان ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان آمار ورودی جمعیت بیکار استان را 10 تا 12 هزار  نفر در سال دانست و عنوان کرد: براساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان لرستان به 13 درصد رسید و هم اکنون جمعیت بیکار استان لرستان 87 هزار نفر است.

وی به کاهش آمار بیکاری در استان لرستان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در استان 172 جلسه ستاد تسهیل در استان تشکیل شد که 700 مصوب داشت و از این مصوبات 60 درصد اجرای شد.

 آشتاب بیان کرد: سال گذشته 500 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان لرستان پرداخت شد.

وی به تهیه سند توسعه اشتغال استان در سال 95 اشاره کرد و گفت: سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری مبنایی برای حرکت دستگاه‌های اجرایی بود که در پنج ماه کار مطالعاتی تدوین شده بود.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: برای رونق اشتغال در استان سال گذشته بیش از سه هزار و 713 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌های دولتی پرداخت شد که نقش آفرینی خوبی در این بخش داشت.

وی با بیان اینکه سند سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال در استان لرستان تدوین می‌شود، اظهار داشت: برای تحقق این برنامه نیز سه کمیته در استان تشکیل و شش هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه تعریف شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات