مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان لرستان:

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان لرستان به خسارت سیلاب به برخی راه‌ها و پل‌های لرستان اشاره کرد و گفت: در پی بارش‌ شدید باران معابر شهری و روستایی دچار آبگرفتگی و روان‌آب معابر به برخی منازل مسکونی وارد شد.

به گزارش لرستان خبر، رضا آریایی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان به بارش‌های سامانه اخیر در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در پی بارش باران و جاری شدن سیلاب به برخی راه‌ها و پل‌ها در محورهای ارتباطی خسارت وارد شد.

وی به خسارت شبکه توزیع برق و ریزش کوه در برخی نقاط  کوهستانی استان اشاره کرد و افزود: در پی این بارش‌ها معابر شهری و روستایی دچار آبگرفتگی شد و روان‌آب معابر به برخی منازل مسکونی وارد شد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه عملیات ترمیم راه‌ها توسط راهداری آغاز شده است، عنوان کرد: بررسی خسارت بخش مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست بررسی است و با هماهنگی فرمانداران در مناطق خسارت دیده توزیع چادر و اقلام دیگر توسط نیروهای مرتبط انجام می‌شود.

وی متوسط بارش‌های استان را  17 میلی‌متر برشمرد و تصریح کرد:  میزان بارش‌های اخیر در شهرستان دورود 39 میلی‌متر، در بروجرد 37 میلی‌متر، در پلدختر 23 میلی‌متر و در سلسله 20 میلی‌متر بوده است.

آریایی میزان بارش‌های شهرستان خرم‌آباد را 15 میلی‌متر دانست و خاطرنشان کرد: میزان بارش باران در رومشکان 13 میلی‌متر، در دلفان 10 میلی‌متر، در ازنا 9 میلی متر، در الیگودرز 5 میلی‌متر و در شهرستان کوهدشت 2 میلی‌متر بوده است.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات