طوفان حامیان رئیسی این بار در کرمان

رئیسی: برای نجات مدیریت کشور از اشرافیت وارد میدان شده‎ایم/برای نجات اقتصاد کشور از رکود، نجات سیاست کشور از قبیله‎گرایی و وادادگی و نجات فرهنگ کشور از غربزدگی وارد صحنه شده‎ایم/هند و پاکستان اندازه پول نفت ما از آی‎تی درآمد دارند/اکنون، فصل کرامت است

در حالی که رئیسی در جمع مردم سیستان و بلوچستان گرم سخنرانی بود، ظرفیت سالن تلاش کرمان پُر شد. مردم همه به صحنه آمده‎اند تا دیوارکشی بین چپاولگران و بیت‎المال را جشن بگیرند.

 

رئیسی گفت: الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطهارین. اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی بعدد ما احاط به علمک. عرض سلا م و عذرخواهی از تأخیر. بسیار از اینکه در جمع نورانی و ملکوتی شما هستم خوشوقتم و خدا را شاکرم. امید است خدا به برکت مولود ماه شعبان برکاتش را بر جمع ما، نظام مقدس ما و بر نظام اسلامی نازل فرماید.

 

او ادامه داد: امروز حضور من در این استان، مرهون رشادت‎ها، مقاومت و ایثارگری عزیزان این استان در عرصه‎های حق علیه باطل و همه مقاومت‎ها است. عزیزانی امروز به عنوان یادگاران دفاع مقدس بین ما هستند و شهدایی در این راه جانشان را تقدیم راه خدا و ارزش‎های الهی کردند. به شهدای گرانقدر درود می‎فرستم. به ایثارگران و جانبازان درود میفرستم. به خانواده مکرم شهیدان درود می‎فرستم. یاد شهید باهنر را گرامی می‎دارم و درخواست توفیقات برای سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی را دارم.

 

رئیسی ادامه داد: شما جوانان با بصیرت، جوانان غیور، جوانان عزیزی که در همه عرصه‎ها در استان کرمان پیشتاز، بصیرت‎آفرین هستند، چهره‎های اثرگذار در کشور هستید. امروز جامعه اسلامی ما که بر اساس رشادت‎ها به نقطه‎های افتخارآمیزی رسیده و در عرصه‎های مختلفی امروز شاهد سرافرازی ملت بزرگ ایران هستیم. در عرصه هوا-فضا، نانوتکنولوژی و... هر جا حضور یک مدیریت جهادی مقتدر انقلابی بوده شاهد افتخارات عظیمی برای ملت ایران بوده‎ایم. اما امروز علی‎رغم هم هاین افتخارات، ملت عزیز ما گرفتار مشکلاتی شده‎اند که این مشکلات شایسته مردم قهرمان ایران نیست.

 

او افزود: افتخاراتی که شما آفریدید اساس قدرت در نظام ما را شکل داده است. مهمترین مؤلفه قدرت د رنظام ما حضور مردم متدین در صحنه است. آنچه سایه جنگ را از کشور برداشته حضور مردم است.

 

او ادامه داد: منشأ همه قدرت‎ها خداست. آنچه امام به ما آموختند مردم‎باوری است نه مردم را شعار دادن، مردم و جوانان را باور داشتن است. آنچه امام به ما آموختند و رهبری معظم انقلاب به ما آموختند در پرتو خداباوری، مردم‎باوری، جوانان‎باوری و خودباوری است. ما در همه عرصه‎ها گفتیم و عمل کردیم که ما می‎توانیم.

رئیسی گفت: مشکلاتی از قبیل فقر آن هم فقر مطلق در گوشه و کنار کشور است. این در شأن ملت ایران نیست جوانی تحصیل کرده با مدرک تحصیلی زمینه کسب و کار نداشته باشد. در شأن ملت ایران نیست هر روز تیتر یک روزنامه فلان موضوع فساد و کیس مفسدان را شاهد باشد.(مردم: مرگ بر مفسد اقتصادی)

 

او ادامه داد: کشور ما توانمند است و ثورت و غنای برای رفع مشکلات خودش و مشکلات زندگی مردم را کاملا دارد. آنچه کمبود است، گمبود نقدینگی است؟ آیا  حق است که کارگاه‎ها یکی پس از دیگری بخوابد؟ 17 هزار کارگاه و کارخانه تعطیل شود؟ نیمی از ظرفیت صنعتی و ظرفیت کشور معطل بماند؟

 

او تأکید کرد: باز کردن قفل‎ها در این کشور به هیچ عنوان به دست بیگانگان نیست؛ به دست ملت غیور ایران است.(مردم: مرگ بر آمریکا)

 

او ادامه داد: کلید حل مشکلات در کشور به دست توانای مردم و جوانان برومند و فرهیخته و غیور این کشور است)

 

 

رئیسی گفت: مشکلات این کشور حفظ شأن و منزلت دختران و پسران این جامعه، بحث کار و... است. دولتی که بتواند کار شبانه‎روزی انجام دهد. دولتی که داز سویی در دولت و از سوی دیگر در تجارت و بخش خصوصی فعالیت نکند. دولتی که خود کار کند و ایجاد کار برای مردم کند. امروز شایسته کشور بزرگ و الگوی ما نیست که نه فقط جوانش بیکار که پدر این خانواده نیز با خجلت به خانه برگردد و بگوید کارگاه من نیز تعطیل شد.(مردم:یا حجت بن الحسن، کلید رو بگیر از حسن)

 

رئیسی افزود: من سوا این است که آقایان دولت دو راه در پیش رو دارند. یک اینکه بگویند ما کارهایی کردیم و می‎خواهیم تمام کنیم. باید از مردم پرسید. آیا مردم به وعده‎هایش عمل کرده؟ (مردم: نخیر) راه دومی که دارد این است که رقیب‎هراسی کند. آقایان آنچه باعث ترس و وحشت است رقیب نیست، بیکاری فزاینده‎ای است که بین جوانان ما وجود دارد. آنچه باعث ترس است سفره‎ مردم است. خود شما گفتید ملاک سفره مردم و جیب مردم است. آیا این قیمت‎ها که دارند مردم پرداخت می‎کنند، آیا احساس مردم این است که قیمت‎ها ثابت است یا در برخی کالاهای استراتژیک چند برابر شده است.

 

او ادامه داد: ما به کارخانه‎ها می‎گوییم چرا تعطیل شدید. مدیران می‎گویند نقدینگی کم داریم. آیا مشکل ما نقدینگی است؟ مگر 700 هزا رمیلیارد تومان در این دولت خلق پول نشده. اگر نیمی از این نقدینگی در جهت تولید و راه انداختن کارخانه‎ها سرازیر شود، هم مشکل بیکاری حل خواهد شد. هم تعطیلی کارخانه‎ها پایان خواهد یافت.

 

رئیسی گفت: ما می‎گوییم امروز کشور ما کشور جوان است. یازده میلیون جوان آماده ازدواج وجود دارد. ما در مقابل اینها مسئولیت داریم یا نداریم. می‎گوییم چرا ازدواج نمی‎کنید. می‎گویند شغل و تسهیلات ازدواج. 500 هزار نفر در نوبت در یافت تسهیلات هستند. چرا وام نمی‎دهید؟ پول نیست؟ ما می‎گوییم اگر دو نفر از اینها که تسهیلات را گرفته‎اند و بر نمی‎گردانند، اگر برگردانند به همه این 500 هزار نفر می‎توان تسهیلات داد.
 
او گفت: این نقدینگی کجا رفته؟ این درست است که 500 هزار میلیارد به چند نفر داده شود؟ بعضی از اینها جزو بدحساب‎های معروف سیستم بانکی هستند. 
 
او افزود: آیا در ارتباط فساد باید هر روز شاهد یک پرونده جدید فساد باشیم یا می‎توان بسیاری از ساختارهای فسادزا را حل کرد؟
 
او ادامه داد: قانون می‎گوید هر سال باید حداقل 1 میلیون شغل تولید شود. می‎گویند از کجا؟ می‎گوییم سه هزار کیلیومتر با دریا ارتبطا داریم. داریم 2 درصد از دریا استفاده می‎کنیم. از آی تی چقدر می‎توان شغل ایجاد کرد؟ به جای صد هزار شغل تا 400 هزار شغل می‎تواند ایجاد شود. هند و پاکستان اندازه پول نفت ما دارند از اینجا درآمد کسب می‎کنند.
 
او افزود: باسوادهایی که سرتان در حساب و کتاب و عدد و رقم هست. من نمی‎خواهم شعار انتخاباتی بدهم. مشکل ما کمبود نقدینگی، آب و کمبود ذخائر و منابع نیست. مشکل ما مشکل ضعف مدیریت اقتصادی و اجرایی کشور است.
 
او ادامه داد: آقایان عصبانی می‎شوند. چرا عصبانی می‎شوید؟ چرا مطالبی می‎گویید که اهانت به مردم است؟ می‎گویید می‎خواهند دیوار بکشند. ما بین چپاولگران و حقوق مردم دیوار بلند ایجاد خواهیم کرد.(تکبیر مردم)
 
او افزود: ما برای نجات مدیریت کشور از اشرافیت وارد میدان شده‎ایم و در این میدان ان‎شاء‎الله موفق خواهیم شد. ما برای نجات اقتصاد کشور از رکود، نجات سیاسی کشور از قبیله‎گرایی و وادادگی و برای نجات فرهنگ کشور از غربزدگی وارد صحنه شده‎ایم و به همت مردم ان‎شاء‎الله به پیش خواهیم رفت.
 
او ادامه داد: آنکه از همه در انتخابات مؤثر است تبلیغات انتخاباتی یا وعده و وعید نیست؛ عقل مردم است. امروز فصل بازگرداندن نشاط واقعی به خانواده‎هاست. فصل افزایش صداقت و اعتماد مردم به مسئولین، فصل افزایش ازدواج‎ها و کاهش طلاق‎ها، فصل اعتماد به مدیریت جوانان در کشور و فصل مبارزه با فساد و فصل کرامت مردم، کرامت دختر، کرامت پسر و کرامت جوانان در کشور است.

 

 

انتهای پیام

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات