رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: برای اصلاح قیمت و کیفیت نان در سال ۹۶ طرحی به نام "نان سالم" پیش‌بینی شده ‌است.

به گزارش لرستان خبر، محمدرضا صفی‌خانی اظهار داشت: سال گذشته اقدامات خوبی برای بالا بردن کیفیت نان در لرستان انجام گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از پیش‌بینی طرحی به ‌نام نان سالم خبر داد و گفت: مقرر شد تا امسال عملیاتی شده و بر اساس آن قیمت و کیفیت نان اصلاح شود.

وی با تاکید به اینکه مهم‌ترین چالش استان لرستان در سال گذشته بحث مجوزهای نانوایی بود، عنوان کرد: طی بازرس‌های انجام شده، متأسفانه مشاهده شد که واحدهای سنگک‌پز استان به جای استفاده از آردهای سبوس‌دار مخصوص نان سنگک، از آردی لواش استفاده می‌کردند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان لرستان ادامه داد: در این راستا توانستیم، هماهنگی‌های لازم را با شرکت غله استان و کمیته نظارتی، بررسی و نظارت بیشتری بر این موضوع داشته باشیم.

صفی‌خانی اضافه کرد: علاوه بر بازرسی‌های سازمان و گشت‌های مشترک با ارگان‌های مربوط، اقدامات و بازرسی نظارتی ویژه‌ای را هم در این راستا انجام  دادیم.

وی با اشاره به شناسایی نانوایی‌های قدیمی در شهرستان‌های مختلف استان، یادآور شد: بر این اساس برای نوسازی و به روز کردن نانوایی‌ها، با اجرای طرحی، واحدهای جدید که در حال تأسیس بودند، به مناطقی که جمعیت بیشتر داشتند و نیاز به نانوایی در آن‌ها احساس می‌شد، سوق دادیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه، اعتقاد ما این است که باید روی سلامت نان دقت زیادی بشود، تاکید کرد: در این راستا دستگاه‌های پخت نانی که از سوی استاندارد تأیید نشده‌اند، باید اصلاح و استاندارد شوند.

صفی‌خانی عنوان کرد: به این منظور با کمک اتحادیه نانوایان و اتاق اصناف توانستیم، برای شناسایی افراد مسلط فیلترهایی تعیین کنیم، تا افراد دارای مهارت و تخصص در پخت نان، در واحدهای جدید پخت نان مشغول فعالیت شوند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا امسال با اجرای طرح نان سالم تحول جدید و خوبی در صنعت نان ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات