بسمه تعالی

بیانیه ی دکتر  مهرداد ویس کرمی در مورد انتخابات ریاست جمهوری 1396

توجه. مطلب پیش رو به عنوان یک فرد فعال سیاسی و فرهنگی و ادای رسالت تاریخی این حقیر نوشته شده و ربطی به مسئولیت بنده در ستاد جناب آقای دکتر رئیسی ندارد.

با سلام و آرزوی  تعجیل در فرج حضرت ولی عصر (عج)  و  سلامتی و طول عمر برای  رهبر حکیم، صبور و فرزانه ی انقلاب اسلامی و تبریک حماسه ی بزرگ انتخابات ریاست جمهوری به ملت فهیم و بزرگ ایران اسلامی، چند نکته را در مورد انتخاب مجدد جناب آقای دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم،به عرض یرادران و خواهران دینی می رسانم:

1-سرانجام رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، با حضور چشمگیر مردم و رای پرشمار آنها به پایان رسید و اینک جناب آقای روحانی بایستی بر خلاف دولت یازدهم، با جدیت ، جوانگرایی ، پرکاری و دوری از ژست های انتخاباتی به وضعیت نابسامان اقتصادی مردم بپردازد.

 2-جناب روحانی در حالی اکثریت آرا را  به دست آورده که در آستانه ی انتخابات،تمام آنچه را که به  دولت های نهم و دهم نسبت می داد، انجام داده است: توزیع کالای خانوار، افزایش یارانه ی سه برابری برخی اقشار، تخریب دور از انصاف و تهمت به رقیب ( تهمت توزیع نبات از سوی آستان قدس)، افزایش حقوق برخی از اقشارو  دادن وام به دهداران و اتهام خشونت طلب بودن به شانزده میلیون منقد خود که به وی رای نداده اند ؛آنهم در حالی که یاران و همپیاله های کنونی او در فتنه ی سال 88 ف اختلاف یازده میلیون رای را نپذیرفتند و کردند آنچه نباید می کردند و گفتند آنچه را که خود لایق آن بودند و ...

3- البته در مواردی هم  شخص ایشان در تبلیغات خود کارهایی کرده که در دولت های سابق،سابقه ی کمتری دارد مانند طرح اختلاف میان شیعه و سنی، زیر سوال بردن توان موشکی و دفاعی کشور و عدم توزیع کافی تعرفه در مناطقی که رقیب وی رای بیشتری داشت و کد دادن به دشمنان برای فشار بیشتر و...

4- ایشان کارهایی هم بر خلاف رئیس دولت انجام داده است مانند این که آقای احمدی نژاد تا مرز اسرائیل رفت و آنها هیچ غلطی نکردند ولی اینک ترامپ و دیکتاتورهای عربی با تروریست خواندن ایران، با رقص شمشیر در همسایگی ما به آقای روحانی پیام تبریک می دهند.جواب زود رسی که از وادادگی  انتخاباتی ایشان  در مقابل دشمن سفاک و مستکبر، برای جلب مشتی رای ناشی شده است!

5- ایشان در مناظرات از مبارزه با فساد – حتی اگر نزدیکان او باشند- و رسیدگی به فقرا و خروج از رکود و تعامل مثبت با دنیا و امنیت و آزادی سخن گفته است.اشرافیت هم از آفات دولت یازدهم است که نیاز به درمان دارد. مردم منتظر تحقق این وعده ها خواهند بود.

6- ایشان حتما به این نکته توجه دارند که تعداد قابل توجهی از آرای ایشان متعلق به کسانی است که به ناحق از رقیب ایشان ترسا نیده شده اند و به زودی، غلط بودن این اتهامات روشن خواهد شد و رقیب وی به جایگاه خادمی امام رئوف مفتخر مانده و در این مدت، توفیق خدمت بیشتر به زائران و محرومان را خواهد یافت و سجایای اخلاقی و انسانی ایشان بیش از پیش بر همگان روشن خواهد شد و اندوخته های ایشان در این حیطه نیز،همانند کلید طلایی و آفتاب برجام به تاریخ خواهد پیوست.

7-سهم خواهی اصلاح طلبان  و عبور احتمالی شاخه ی افراطی جریان نامبرده - که دولت اعتدال را در حد رحم اجاره ای قبول دارند-  از جناب روحانی، یکی دیگر از چالش های پیش روی ریاست محترم جمهوری است که هشیاری جدی ایشان را جهت پرهیز از سقوط، طلب می کند.

8- توصیه ی بنده به جناب روحانی این است که از فضای انتخاباتی دور از انصاف  فاصله بگیرد و از فرو غلتیطدن در توقعات افراد التقاطی و افراطیون عاشق غرب خود داری نماید.-کاری که تا حدودی در دولت یازدهم انجام شد- و اینکه باقیمانده ی داشته های خود را در رقیب هراسی و تخریب صالحان و جلب نظر افراد معلوم الحال قرار ندهد... چیزی نمانده که همه ی ما بایستی در پیشگاه خداوند متعال، جوابگوی پرونده ی مشحون از اعمال گوناگون خود باشیم و آن فاصله، دمی است که با بازدمی بدرقه نشود!

9- جناب روحانی باید بدانند که خون شهدا لغزنده است و کسی را که بر آن پای گذارد به زیر می کشد. مردم ایران مردمی ارزشمدار هستند. ما ایرانیان ،سابقه ی هفت هزار سال دینداری و توحید را در تاریخ خود داریم و اگر هم گاهی از اسب افتاده ایم اما به دعای امام زمان (عج) از اصل نمی افتیم و کسانی که از ارزش های اسلامی فاصله گرفته اند به دست مردم ولایی ایران اسلامی به سیاهه ی تاریخ ملحق شدند.

10-  امیدوارم جناب روحانی، همانند برخی از روسای سابق جمهور، بر اثر چند تجمع و شعار و رأی مردمی، دچار توهم محبوبیت  نامحدود نشود.فاصله گرفتن از رهبری فرزانه ی انقلاب، آفتی است که جبران آن ممکن نیست و عقوبت الهی را نیز در پی دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات