سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور در نشست خبری با خبرنگاران؛

سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور از زمان‌بندی پرداخت سپرده‌گذاران موسسه توسعه خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، قدرت الله دلفان عصر جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این خبر تشریح کرد: برنامه دقیق زمان‌بندی پرداخت سپرده‌گذاران، صبح روز شنبه 6 خرداد در شعب نصب می‌شود و این زمان‌بندی بر اساس مبلغ و حروف الفبا خواهد بود.
وی با بیان این که برای مشتریانی که به این موسسه وفادار بوده‌اند، پاداشی هم در نظر گرفته‌ایم، افزود: نهایتاً ظرف مدت 10 الی 20 روز پول سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود.
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور با بیان این که کلمه مالباخته و غیره بر مشتریان ما صدق نمی‌کند، خاطرنشان ساخت: اگر ما تأمین مالی را انجام نمی‌دادیم و کلاه‌برداری می‌کردیم می‌توانستند این نام را بر روی مشتریانمان بگذارند!
دلفان با تأکید بر این که موسسه توسعه (آرمان) غرب کشور از املاک متعددی برخوردار است، افزود: هتل میثاق موسسه آرمان در مشهد، تنها 300 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.
وی گفت: در شهر خرم‌آباد املاکی همچون شهربانی قدیم، زمین پشت بانک ملی چهارراه بانک و... از املاکی است که موسسه مالی آرمان دارد که این‌ها همگی پشتوانه‌های مالی محسوب می‌شوند.
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور در بخشی از سخنان خود به نحوه فعالیت این موسسه و تشریح آن پرداخت و گفت: در سال 1376 تعاونی وحدت در مشهد با مجوز بانک مرکزی شروع به فعالیت کرد و بنا به سیاست‌های بانک مرکزی همراه با 3 تعاونی دیگر تجمیع شد.
دلفان ادامه داد: بنا به همین سیاست، بانک مرکزی ابلاغ کرد که شعبه‌های این بانک با 290 شعبه با نام موسسه فردوسی می‌توانند فعالیت داشته باشند.
وی گفت: 2 سال با این نامه فعالیت داشتیم که بازهم باسیاست تجمیع بانک مرکزی مواجه شدیم، این بار قرار بود با موسسه فرشتگان و افضل توس تجمیع شویم و به آرمان تغییر نام دادیم اما موسسه افضل توس خود را کنار کشید و با این تجمیع کنار نیامد و خودش جداگانه فعالیتش را ادامه داد.
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور با بیان این که قرار شد یک موسسه‌ای که مشکل مجوز نداشته باشد را پیدا کنیم، افزود: موسسه توسعه مدنظر ما بود اما حدود 350 میلیارد تومان مشکل نقدینگی داشت که ما آن را تأمین کردیم و با آن تجمیع شدیم.
دلفان تصریح کرد: پایان سال 95 با یک مشکلی مواجه شدیم، یک موسسه دیگر با نام آرمان (البرز ایرانیان سابق) در حال فعالیت بود و تابلو و لوگوی موسسه‌شان شبیه موسسه ما بود!
وی افزود: ما حکم پلمب این موسسه را در همدان گرفتیم ولی به دلایلی نتوانستیم این کار را انجام بدهیم.
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور گفت: شهریورماه سال 95 شکایتی علیه این موسسه در استان کرمانشاه صورت گرفت و دادستانی هم به بانک مرکزی ابلاغ کرد که کلیه بانک‌ها به این موسسه نباید خدمات بدهند! ما نیز چون اسم موسسه‌مان آرمان بود، بانک‌ها نیز این گمان را کردند که این موسسه متخلف، همان موسسه ما است.
دلفان افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده اصلاحیه این ابلاغ دادستانی در تاریخ 16 شهریور صادر شد و ما از این موضوع مبرا شدیم اما این موضوع اثر منفی روی ما گذاشت و موج آن، ما گرفت.
وی بیان داشت: در پایان سال 95 طی نامه پلیس اطلاعات و امنیت تابلوهایمان را به موسسه توسعه تغییر دادیم، اما متأسفانه موسسه توسعه زیر پای ما را خالی کردند و نقدینگی‌هایمان را آزاد نکردند!
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور با بیان این مطلب، افزود: همین موضوع باعث شد ازدحام جمعیت در شعب به وجود بیاید و امکان جابجایی پول از بین رفت.
دلفان گفت: متأسفانه مدیر قبلی هم به دلیل این که غیربومی بوده است توان این را نداشت که در بین مردم لرستان حضور پیدا کند و موضوع را مدیریت کند چراکه ایشان را چندین باز تهدید کرده بودند!
وی اظهار داشت: وقتی جمعیت، پشت سیستم‌های موسسه رفتند، ما نیز مجبور شدیم تمام سیستم‌ها را قطع کنیم که کسی از این موضوع سو استفاده نکند و پولی را جابجا کند.
سرپرست موسسه مالی توسعه (آرمان) غرب کشور خاطرنشان کرد: با توجه به جلسه شورای تأمین استان در خصوص این موضوع، استاندار و دادستان محترم به بانک مرکزی فشار وارد کردند و باعث شد سهام‌داران موسسه توسعه، پول‌های ما را آزاد کنند و بتوانیم سپرده‌های مردم را بازگردانیم.

دلفان با تأکید بر این که موضوع شایعات و ورشکسته شدن موسسه کذب محض است، افزود: موسسه آرمان از برخی از بانک‌ها خصوصی هم قوی‌تر است.مصطفی باقری/ یافته

انتهای پیام/

منبع: یافته

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات