مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد:

مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد گفت: تحریم‌ها اثری در اراده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) برای خدمت‌رسانی به مناطق مختلف کشور ندارد.

به گزارش لرستان خبر، کریم باشنا عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) یک مجموعه بسیار بزرگ است که پس از دفاع مقدس در همه زمینه‌ها تخصص و تجربه لازم را به دست آورده و پشتیبانی بسیار بزرگی برای همه دولت‌ها بوده و خواهد بود.

وی به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در کنار این پروژه‌ها اشاره کرد و افزود: در تمام پروژه‌ها طبق دستور فرماندهی کل سپاه در حوزه حدود 70 کیلومتری اقدامات محرومیت‌زدایی انجام‌شده و در پروژه سد رودبار نیز حدود 14 واحد مسکونی برای خانواده‌های بی‌سرپرست احداث و در همه روستاها آب‌رستانی انجام شد علاوه بر این 9 مدرسه به‌صورت کامل بازسازی‌شده و اقدامات فرهنگی بسیاری درمجموع به ارزش 2.2 میلیارد تومان انجام‌شده است.

مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد بیان کرد: بیش از 80 درصد از مجموع حدود 5 هزار نفر نیروهای مشغول به کار در این پروژه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) از نیروهای بومی این منطقه بوده‌اند و آموزش بسیار مؤثری برای همه کارشناسان و کارگران فنی این منطقه ارائه‌شده که می‌تواند در آینده در همه پروژه‌های منطقه به‌کار گرفته شود و یکی از دستاوردهای خیلی خوب این پروژه بوده است.

وی بابیان اینکه سپاسد در طول 25 سال خدمت خود طرح‌های بسیار بزرگی را در کشور انجام داده است، عنوان کرد: ازجمله پروژه‌های این مجموعه می‌توان به سد کرخه بزرگ‌ترین سد ایران با ظرفیت ذخیره‌سازی 7.2 میلیارد مترمکعب و پروژه‌های دیگری همچون سد گتوند اولیا، نیروگاه سد کارون چهار و سد رودبار لرستان که هدیه بسیار خوبی که در سالروز آزادسازی خرمشهر به مردم لرستان است، اشاره کرد.

باشنا آبگیری سد سردشت در روزهای آینده، خط 7 مترو تهران و مترو از حرم امام(ره) تا فرودگاه امام و ازآنجا به شهر پرند و مترو هشتگرد و بسیاری از پروژه‌های دیگر در طول 25 سال خدمت را از اقدامات عمرانی بزرگ مجموعه سازندگی قرارگاه خاتم‌الانبیا و گروه تخصصی سپاسد دانست.

وی تصریح کرد: ممکن است بسیاری از شرکت‌های خصوصی هزینه‌های دیگری داشته باشند و سرمایه‌گذاری‌هایی در بخش‌های مختلف حتی خارج از کشور داشته باشد اما قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا همه درآمدی که از این پروژه‌ها کسب می‌کند در خود این پروژه‌ها هزینه می‌کند و به عبارتی می‌تواند پروژه‌های آینده را فاینانس کند.

مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد افزود: در حال حاضر گروه تخصصی سپاسد سه پروژه در دست اقدام دارد که خود فاینانس و تأمین مالی می‌کند و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز تعداد بسیار زیادی از پروژه‌های را تأمین مالی می‌کند چراکه این سرمایه متعلق به این ملت است و باید در استفاده کشور قرار گیرد و هیچ استفاده دیگری از آن نمی‌شود.

وی تاکید کرد: گروه تخصصی سپاسد ابایی از تحریم‌ها ندارد و این تحریم‌ها اثری در اراده مجموعه سازندگی خاتم‌الانبیا برای خدمت‌رسانی به مناطق مختلف کشور نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات